poniedziałek, 23 listopad 2020 18:38

Zalety szaf na zamówienie

Szafy przesuwne Szafy przesuwne

Szafy przesuwne wykonywane na zamówienie to szerokie możliwości aranżacyjne i dopasowanie pod indywidualne potrzeby i wymagania klienta.

 

Szafy przesuwne wykonywane na zamówienie to szerokie możliwości aranżacyjne i dopasowanie pod indywidualne potrzeby i wymagania klienta. Znalezienie gotowego mebla idealnie dopasowanego pod wymagania mieszkańców to spore wyzwanie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć taki mebel od podstaw.

Gdzie sprawdzi się szafa przesuwna?

Szafa przesuwna to mebel, który można doskonale wpasować w istniejącą aranżację. Można wygodnie dopasować zarówno rodzaj drewna, jak i jego kolorystykę do istniejącego umeblowania. Trudno o takie rozwiązanie w przypadku mebli gotowych, dostępnych w popularnych "sieciówkach". Szafy przesuwne sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Doskonale zagospodarują przestrzeń w korytarzu, ciasnej wnęce, czy w nieustawnych skosach, które najczęściej stanowią spore wyzwanie podczas umeblowania.

Coraz częściej tego typu szafy pojawiają się również w łazience, nadając przy tym pomieszczeniu wizualnego ładu i porządku. Można w niej bowiem ukryć wszelkie drobiazgi, a nawet pralkę. Szafa przesuwna równie często pojawia się w sypialni. Dzięki temu zyskuje się dodatkową przestrzeń i niezbędne miejsce na przechowywanie. To również doskonałe rozwiązanie w biurze, gdzie zazwyczaj trzeba znaleźć odpowiednie miejsce na stosy dokumentacji.

Nie tylko na ubrania

Funkcjonalna szafa powinna być pojemna, zajmując przy tym niewiele miejsca. Obecnie w mieszkaniach króluje minimalizm i ogranicza się liczbę zbędnego umeblowania. Jednak pozostaje problem przechowywania nie tylko ubrań, ale również licznych drobiazgów i przedmiotów dnia codziennego, których nie brakuje przecież w domu. Dlatego coraz częściej mieszkańcy decydują się na pojemne i funkcjonalne szafy przesuwne, które pomieszczą również odzież sezonową, odkurzacz, buty czy drobiazgi. Na etapie projektu warto również zadbać nie tylko o wygląd szafy, ale również jej wnętrze. Można dowolnie rozmieścić szuflady, przegrody, półki, uwzględniając również wolne miejsce na wieszaki i przechowywanie większego sprzętu.

Dlaczego szafy typu komandor?

Szafy przesuwne są przede wszystkim funkcjonalne, a możliwość wykonania projektu na zamówienie to dodatkowe korzyści dla właściciela. Indywidualny projekt to maksymalne wykorzystanie przestrzeni i zagospodarowanie trudnego w aranżacji pomieszczenia. Szafy przesuwne to również niezawodny design. Doskonale wpasują się w styl nowoczesny, klasyczny, minimalistyczny. Dzięki temu można stworzyć przestrzeń bardziej funkcjonalną i niebanalną. To sposób na oryginalne i niepowtarzalne rozwiązania, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb.