poniedziałek, 23 listopad 2020 18:34

Gdzie kupić dobre ręczniki?

ręczniki z mikrowłókna ręczniki z mikrowłókna

Dobre, wysokiej jakości ręczniki to nie tylko odpowiedni stopień osuszenia skóry po kąpieli, ale i elegancki dodatek do łazienkowego wnętrza.

Najwyższej klasy ręczniki i tym podobne produkty oferują najlepsi producenci z branży. SoftCotton to partner francuskiej firmy produkującej ręczniki i szlafroki frotte wytwarzane z najwyższej klasy egejskiej bawełny premium. Jeśli więc zależy nam na produktach najlepszych z najlepszych, warto sprawdzić u kogo robimy zakupy i jakie certyfikaty jakości może nam przedstawić dana marka. 

Najważniejsze cechy dobrych jakościowo ręczników

Jest kilka rzeczy, na które warto zwracać baczną uwagę wybierając odpowiedniej jakości ręczniki. Pierwsza i najważniejsza kwestia to oczywiście chłonność- nikt jeszcze nie był zadowolony mając ręczniki ładne i eleganckie, ale nie wchłaniające wilgoci ze skóry czy z włosów. Dobra chłonność jest wtedy, gdy po wylaniu na tkaninę niewielkiej ilości wody woda ta jest od razu wchłaniana, a tkanina pozostaje niemal sucha w dotyku. Jednymi z najbardziej i najlepiej chłonnych materiałów jest tkanina frotte, która charakteryzuje się posiadaniem wielu pętelek na swojej wierzchniej warstwie. To właśnie te pętelki sprawiają, iż tkanina frotte jest tak miękka i puszysta, a przez to także wysoce chłonna. Ale o chłonności ręcznika przekonamy się dopiero po jego pierwszym praniu, które należy zrobić od razu po zakupie. Pierwsze pranie wypłucze z ręcznika wszelkie substancje, które użyte były w procesie produkcji i które ograniczają czasem chłonność ręcznika. 

Warto także zwracać uwagę na gramaturę produktu, czyli na ilość bawełny, która została użyta do jego wytworzenia. Można to łatwo ocenić biorąc ręcznik do rąk- im będzie on cięższy, tym więcej bawełny zostało użyte. Im większa gramatura ręcznika, tym będzie on lepiej chłonny, ale także będzie dłużej sechł- trzeba na to zwracać uwagę. Jeśli mamy gdzie rozwiesić wilgotny lub świeżo wyprany ręcznik (najlepiej na sznurku na świeżym powietrzu), możemy śmiało wybierać takie o wyższej gramaturze. Jeśli jednak nasze mieszkanie czy łazienka jest słabo wentylowane, lepiej wybrać ręczniki o mniejszej gramaturze, które przynajmniej szybciej wyschną. 

Istotną cechą jest też kurczliwość ręcznika. Kurczliwość jest naturalną właściwością bawełny i trzeba zdawać sobie sprawę, iż każdy ręcznik podda się w pewnym stopniu skurczeniu- nie jest to wada, jaką można reklamować. Ręcznik skurczy się nieznacznie już po pierwszym praniu, natomiast nie będzie kurczył się już w kolejnych praniach- jest to proces jednorazowy. Stopień kurczliwości bawełny zależy od rodzaju przędzy użytej przy produkcji ręcznika, a także od gęstości tkania czy temperatury prania jaką ustawimy. Standardowo ręcznik po pierwszym praniu nie powinien się skurczyć więcej niż o 2-8%. 

Ręczniki frotte od SoftCotton

Marka SoftCotton to sprzedawca najwyższej klasy ręczników produkowanych z egejskiej bawełny premium przez jednego z najlepszych producentów francuskich ręczników. Egejska bawełna, z której robione są te ręczniki to jedno z najbardziej luksusowych włókien, dlatego można tu być pewnym najlepszej jakości produktu i jego niebywałej trwałości. Najlepszej jakości włókno to jednocześnie większa chłonność, miękkość, naturalny połysk, żywotność. Szukając więc odpowiednich ręczników sprawdzajmy, z czego i przez kogo są one produkowane i wybierajmy jakość, choć czasem może się ona wydawać droga. Wyższa cena idzie zazwyczaj w parze z satysfakcją i zadowoleniem z produktu. 

Wybierając odpowiednie ręczniki patrzymy też naturalnie na ich stronę wizualną- czy nam się podobają, czy pasują do naszej łazienki, czy są w naszym stylu. Najbardziej eleganckie ręczniki z mikrowłókna posiadają ciekawe wzornictwo, np. w postaci bordiury, czyli ozdobnego pasa wzdłuż krótszego boku ręcznika. Może to być wzór wytłaczany, haftowany czy mający postać bordiury żakardowej. Elegancja kojarzy nam się także z personalizacją, a więc we własnej łazience można zawiesić sobie niebanalnie ręczniki z własnymi inicjałami lub imieniem- najlepsze sklepy odpowiedzą na wszelkie tego typu wymagania.