sobota, 06 czerwiec 2020 13:55

Żeglarstwo, czyli stylowe hobby dla kobiet

Z roku na rok coraz większa ilość kobiet interesuje się żeglarstwem. To popularne hobby jest doskonałym sposobem na wypoczynek, a także pokazywanie własnego stylu. Warto podkreślić, że odzież żeglarska może być nie tylko praktyczna, ale także i modna. Moda w żeglarstwie jest tak samo istotna, jak w życiu codziennym, dlatego odpowiedni dobór stroju sprawia, że to hobby staje się bardziej pełne i wyjątkowe.

 

Odpowiedni strój do żeglugi wcale nie musi być nudny!

Odzież żeglarska kojarzy nam się głównie ze sztywnymi uniformami i brakiem jakiegokolwiek przejawu inwencji twórczej. Nic bardziej mylnego, gdyż damska odzież żeglarska jest kwintesencją stylu, z jednoczesnym przywiązaniem do tradycji żeglarstwa. Jachty, czy żaglówki pozwalają nie tylko wypocząć na łonie przyrody, lecz także zaprezentować swój styl żeglarskiego wizerunku. Odzież żeglarska dla kobiet jest dziś nie tylko modna, ale także przystępna cenowo, dzięki czemu każda żeglarka znajdzie odpowiedni strój do żeglugi dla siebie. Do najbardziej popularnych elementów damskiej garderoby żeglarskiej należą:

  • antypoślizgowe buty – dają odpowiednią przyczepność.
  • termoaktywne koszulki – pozwalają na swobodne oddychanie naszej skóry, jednocześnie maksymalnie izolując ciepłotę naszego ciała, gdy jest to konieczne, a także skutecznie odprowadzają nadmiar wilgoci.
  • krótkie spodenki – zapewniają wygodę i komfort podczas żeglugi.
  • zimowe wyposażenie, takie jak kurtki, czy bluzy. 


Wyrażanie siebie i swojego stylu jest potrzebne w każdym rodzaju pasji, jednakże żeglarstwo daje nieograniczone możliwości, gdyż nie tylko strój możemy personalizować.

Odbijacze, czyli praktyczne i modne akcesoria do jachtu, czy żaglówki

Odbijacze jachtowe pełnią bardzo ważną rolę, gdyż pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa żeglugi. Absorbują one wszelkie uderzenia, które mogą wyniknąć ze zderzenia z inną jednostką pływającą, czy te powstałe podczas cumowania. Właśnie dlatego odbijacze do żaglówki są jednym z ważniejszych akcesoriów każdej jednostki pływającej. Dostępność wielu kolorów sprawia, że modne odbijacze do jachtu stanowią swego rodzaju element ozdobny, którym z powodzeniem możemy wyrazić swój unikalny i niepowtarzalny styl. Do modnych kolorów odbijaczy należą takie barwy jak amarantowy, bordowy, mocca, beżowy, czy granatowy.

Odbijacze na jachcie

Odbijacze na jachcie

Żeglarstwo pozwala na bardzo ekspresyjne wyrażanie swojego kobiecego stylu, poprzez modę, czy inne akcesoria, dlatego zauważalnie staje się jednym z bardziej popularnych hobby.