poniedziałek, 16 kwiecień 2018 10:11

Kilka wskazówek, jak urządzić małą łazienkę

Wystrój własnych czterech kątów to nie lada wyzwanie, które wymaga wielu przemyśleń. Trzeba urządzić każde pomieszczenie z osobna pamiętając o tym, że wszystkie mają tworzyć spójną całość. Aranżacja mieszkania wpływa na nasz nastrój i stanowi naszą wizytówkę.

Dobór wyposażenia mieszkania często zależy od metrażu poszczególnych pomieszczeń. Szczególnie wymagające wydają się być te mniejsze pomieszczenia. Czy rzeczywiście tak jest? Jak zagospodarować przestrzeń w małej łazience?

Urządzenie małej łazienki na pewno wymaga dobrego planowania i maksymalnego wykorzystania powierzchni. Musimy pomyśleć o każdym centymetrze!

Po pierwsze: kolorystyka

Nie jest tajemnicą, że odpowiedni dobór barw może optycznie powiększyć nawet najmniejsze pomieszczenie. Jakich kolorów używać, aby mała łazienka wydała się bardziej przestrzenna? Powinniśmy wybierać jasne, chłodne barwy. Odcienie bieli, szarości i beżu sprawią, że łazienka sprawi wrażenie większej, niż w rzeczywistości. 
Płytki powinny być gładkie, rozdzielone cienką fugą. Te wzorzyste, choć bez wątpienia ładne i gustowne, lepiej sprawdzą się we większych pomieszczeniach.

Co z oświetleniem?

Małe łazienki zwykle nie mają okien, dlatego wymagają jak najlepszego oświetlenia. Im jaśniej – tym przestrzenniej. Pamiętajmy jednak o tym, aby lampy czy lampki nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Możemy zdecydować się na przykład na stylowe listwy ledowe, ukryte za zabudową lub lustrem.
Z oświetleniem dobrze współgra duże lustro, odbijające światło. Dodaje ono łazience głębi i rozświetla pomieszczenie.

Wanna czy prysznic?

Dla wielu to spory dylemat. Mała łazienka nie jest niestety najlepszym rozwiązaniem dla miłośników długich kąpieli. Oczywistym jest, że prysznic zajmuje mniej miejsca. Co więcej, prysznic powinien być przeszklony, a nie odgrodzony ścianką. Ścianki, jak i zasłonki (zwłaszcza kolorowe) optycznie „kurczą” łazienkę.
Jeśli jednak nie chcemy dać za wygraną możemy umieścić w łazience małą wannę, nawet taką z panelem prysznicowym, co będzie swego rodzaju kompromisem.

A umywalka?

Innowacyjnym rozwiązaniem, które świetnie sprawdzi się w przypadku małych łazienek, jest połączenie umywalki ze spłuczką. To nie tylko innowacja, ale także ekologia – woda z umywalki zostaje później użyta do spłukiwania toalety. Jeszcze jeden gadżet może podkreślić innowacyjność naszej łazienki. Jest to bateria umywalkowa z czujnikiem ruchu. Jeśli chcemy, aby nasza mała łazienka była nowoczesna, to świetny wybór.

Gdzie przechowywać rzeczy?

Masywne szafki i kosze nie są dobrym rozwiązaniem dla małej łazienki. Szafki za lustrem albo pod zlewem to coś, czym powinniśmy się zainteresować. Bardzo ważnym jest, aby meble zajmowały jak najmniej przestrzeni.

Więcej na: silla.pl

 

Twój lifestyle

Jak  wyglądają paryżanki? Poznaj alfabet francuskiego stylu!

Jak wyglądają paryżanki? Poznaj alfabet francuskiego stylu!

O szyku kobiet znad Sekwany można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest tandetny. Nieprzypadkowo Paryż nazywany jest czytaj dalej
Patriotyzm i współczesny design na przykładzie odzieży marki Surge Polonia

Patriotyzm i współczesny design na przykładzie odzieży marki Surge Polonia

Modna na odzież patriotyczną bardzo rozwinęła się w ostatnich latach. Projektanci coraz częściej do swoich stylizacji dołączają propozycje z symbolami czytaj dalej
Jak zabłysnąć za pomocą mody ?

Jak zabłysnąć za pomocą mody ?

Tegoroczna jesień i zima to powrót lat 80. Trend ten jest wyraźnie zaakcentowany, a przy tym nieco uwspółcześniony. Znakomicie wpisują czytaj dalej
Alby czy różne sukienki komunijne?

Alby czy różne sukienki komunijne?

Komunia Święta to duże przeżycie dla każdego dziecka, zwłaszcza dla dziewczynek, które w tym dniu chcą wyglądać idealnie. Wybór odpowiedniego czytaj dalej
  • 1