środa, 28 kwiecień 2021 17:42

Stylowa biżuteria – jakie modele pierścionków są obecnie najmodniejsze?

pierścionek korona pierścionek korona pixabay

Pierścionki są jednym z chętniej wybieranych elementów biżuteryjnych. Na rynku pojawiają się cały czas nowe modele, które podbijają serca klientów.

Jednak również klasyczne propozycje trafiają w gusta współczesnych konsumentów. Jakie zatem modele pierścionków są obecnie najmodniejsze? Jakie pierścionki warto wybrać na co dzień, a jakie będą doskonałym prezentem na różne okazje.

Pierścionki na każdą okazję – zobacz najpopularniejsze modele

Przeglądając oferty różnego rodzaju sklepów internetowych można z łatwością zauważyć, że obecnie bardzo popularne są pierścionki ażurowe. Mogą one mieć klasyczną formę, w której ażur zamknięty jest w określonym kształcie. Jednak pojawiają się również inne, bardziej nowoczesne modele z otwartym wzorem ażurowym. Przykładem może być tutaj pierścionek korona prezentowany na stronie Jubiler Gold Money.

Inną ciekawą propozycją są klasyczne pierścionki, które są pełnym okręgiem. Ich ozdobą często są różnorodne kamienie, np. brylanty. Mogą one być pojedyncze lub ułożone w ciekawy kształt. Tutaj przykładem takiej stylistyki jest pierścionek z serduszkiem, który wykonany jest z białego złota.

Zwróć uwagę, że w biżuterii, tak jak i w innych dziedzinach mody obecnie bardzo modne są modele o minimalistycznej i prostej formie, która zachwyca sama w sobie. Zdobienia są bardzo delikatne i subtelne, by nie przeciążać zbytnio delikatnych kształtów pierścionka.

Jaki pierścionek z okazji zaręczyn wybrać?

Nie można zapominać, że pierścionki bardzo często są dawane w ramach klasycznych zaręczyn. Z tej okazji warto wybrać coś naprawdę wyjątkowego. Taki pierścionek powinien wpisywać się idealnie w gusta wybranki serca. Obecnie najmodniejsze są klasyczne pierścionki o prostym kształcie ozdobione subtelnie kamieniami. Pierścionki takie mogą być wykonane ze złota lub innych metali szlachetnych. Ciekawie prezentują się te, które wykonane są z dwóch rodzajów złota np. białego i żółtego. Intrygująco na dłoni prezentuje się także pierścionek w całości lub częściowo wykonany z różowego złota.

pierścionek ażurowy

pierścionek ażurowy

Jeżeli chodzi o kamienie ozdobne, to pierścionki zaręczynowe często są zdobione brylantami. Niekiedy towarzyszą im kamienie w innych kolorach np. szafiry czy szmaragdy. Pięknie z brylantami wyglądają także rubiny czy bardziej subtelne cytryny.

Pierścionek zaręczynowy może być także ozdobiony subtelnym grawerem zarówno od zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony. Wewnątrz może być także wygrawerowany pamiątkowy wpis, np. z datą zaręczyn.

Piękna biżuteria

Powrót mody lat 90. - kolczyk w pępku znów na topie

Powrót mody lat 90. - kolczyk w pępku znów na topie

Moda z lat 90. doświadcza swojego renesansu, co potwierdzają liczne gwiazdy popu, które zdecydowały się na ponowne wprowadzenie kolczyków w czytaj dalej
Najpiękniejsze niebieskie kamienie szlachetne

Najpiękniejsze niebieskie kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne od dawien dawna uważane są za skarby ziemi. Dodatkowo od starożytności przypisuje się im magiczne właściwości, cudowne zdolności czytaj dalej
Klasyka i elegancja - Jak nosić złotą biżuterię

Klasyka i elegancja - Jak nosić złotą biżuterię

Złota biżuteria to ponadczasowy symbol elegancji. Na przestrzeni wieków zawsze była postrzegana jako cenna, wyszukana oraz trwała, z tego powodu czytaj dalej
Unikatowa biżuteria Cosmic Love. Słońce i Księżyc od pracowni jubilerskiej Motyle

Unikatowa biżuteria Cosmic Love. Słońce i Księżyc od pracowni jubilerskiej Motyle

Artystyczna biżuteria autorska nawiązująca do motywów słońca i księżyca może kryć w sobie różne tajemnice. Takie same, które skrywają się czytaj dalej
  • 1