środa, 28 październik 2020 19:47

Aerial Yoga - Co to jest?

Aerial yoga Aerial yoga Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Każdego dnia spotykamy się w sieci ze wzmiankami na temat zdrowego trybu życia. Z każdej strony otaczają nas wiadomości na temat tego, jak zdrowo żyć. O tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna, nie trzeba zatem nikomu mówić.

Co, jednak jeżeli nie lubimy ćwiczeń? Klasyczne ćwiczenia znane ze szkolnych lekcji wychowania fizycznego, treningi na siłowni czy bieganie meczą Cię i zniechęcają? Spróbuj treningu Aeria Yoga! To doskonała alternatywa dla nudnych ćwiczeń fizycznych.

Czym jest aerial yoga?

Jak nazwa wskazuje, aerial yoga to połączenie klasycznych figur znanych z sesji yogi z akrobatyką powietrzną. W tym przypadku nie ma więc mowy o nudzie! Ćwiczenia aerial yogi możemy wykonywać zarówno w profesjonalnym studiu, jak i w domowym zaciszu. Do treningu potrzebujemy tylko podwieszanych szarf i chęci, gdyż aerial yoga to dyscyplina odpowiednia dla każdego. Niezależnie od tego, czy jesteśmy już rozciągnięci, czy dopiero zaczynamy swoją przygodę ze sportem, aerial yoga będzie dobrym wyborem. Ta dyscyplina w odróżnieniu od klasycznych ćwiczeń, które mogliśmy poznać na zajęciach w klubach fitness, wiąże się z koniecznością oderwania od ziemi. Zaletą ćwiczeń w powietrzu jet to, że doskonale uelastyczniają skórę i wzmacniają mięśnie. Osoby, które wybierają treningi aerial yoga deklarują, że zapewniają im one piękną figurę. Jednocześnie ciało zyskuje doskonałą gibkość, a ruchy nabywają niesamowitego wdzięku. Pomimo tego, że aerial yoga to dyscyplina stosunkowo nowa, gdyż powstała dopiero w 2007 roku, to już zyskała rzesze swoich zwolenników. Ćwiczenia na szarfach chętnie wybierają tancerze i jogini, a ostatnio również laicy, którzy szukają możliwości zwiększenia swojej aktywności fizycznej w interesujący sposób.

Dlaczego warto spróbować treningów aerial yoga?

Aerial yoga to nie tylko ciekawsza alternatywa dla tradycyjnych treningów, ale również bardzo efektywna dyscyplina sportowa. Jak się okazuje, powietrzna walka z ciężarem własnego ciała daje fantastyczne efekty. Nie tylko wiążą się one ze wzmocnieniem mięśni, ale także przyczyniają do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Również osoby, które borykają się z chorobami tarczycy, mogą wiele zyskać na ćwiczeniach aerial yogi. Pozycje, w których zwisa się głową w dół, nie tylko pobudzają krążenie, ale również pomagają w uregulowaniu pracy tarczycy i wydzielanych przez nią hormonów. Aerial yoga jest więc wskazana również dla osób, które zmagają się z niedoczynnością tarczycy. Biorąc pod uwagę długą listę zalet, które płyną z treningów aerial yogi, nie pozostaje nam nic innego, niż zachęcić Was, do podjęcia tego wyzwania i poznania tej dyscypliny w sali treningowej.