poniedziałek, 26 październik 2020 17:14

Decoupage- pudełka na herbatę

Pudełka z drewna na herbatę Pudełka z drewna na herbatę

Co wspólnego ma decoupage z herbatąHerbata to temat obszerny, podobnie jak zdobnictwo, o którym tutaj mowa.

Lecz co wspólnego mają te dwa elementy? Wyobraź sobie dekoracyjną skrzyneczkę z drewna, podzieloną w środku na dwanaście kwater, w których znajdują się różne rodzaje herbat. Czyż to nie piękna i zarazem praktyczna koncepcja?

Czym jest decoupage?

Decoupage - sztuka ręcznego zdobienia przedmiotów dekoracyjnych. Polega na oklejaniu, na przykład rzeczy z drewna, takich jak skrzynki, pudełka, świeczniki, pudełka na herbatę itd. kolorowymi motywami znajdującymi się na serwetkach, naklejkami, ozdobami. Jeśli chodzi o drewno, niezwykle dużą rolę odgrywa tutaj sam podkład, w postaci na przykład: równomiernie pomalowanej na biało lub inny kolor powierzchni, którą później można ozdobić. Modne zdobienia złotą lub srebrną farbą bądź przetarcia, dodają przedmiotowi niezwykle indywidualnego i artystycznego charakteru.

Baw się decoupagem podczas picia herbaty!

Podczas picia herbaty zastanów się nad stylem, który wybierzesz do ozdobienia swojego pudełka. Komponując swoje unikatowe mieszanki, pamiętaj, żeby umieścić je w pudełkach, które będę sugerowały ci daną mieszankę - to ułatwi ci poszukiwania składników. Rozkoszuj się herbatą podczas zdobienia skrzynki decoupagem, niech zainspiruje cię ona do stworzenia czegoś wyjątkowego.

Pudełka z drewna na herbatę

Żeby należycie przyjrzeć się tej koncepcji, odwiedź tę stronę https://decoupage-drewno.pl/52-pudelka-z-drewna-na-herbate.html . Przestawione tam skrzynki z drewna, w których przechowuje się herbatę, zostały podzielone w zależności od ilości kwaterek przeznaczonych na różnego rodzaju herbaty. Co można umieścić w takich przegródkach? W zależności od ilości wybranych składników bądź kompozycji smakowych, można umieścić tam różne rodzaje ekspresowych herbatek. Ale takie kwaterki można także wykorzystać w inny sposób - każda z nich może zawierać osobny składnik, który pozwoli na skomponowanie unikatowej mieszanki. Jest to świetna, kreatywna zabawa - każdego dnia można bowiem pić inną herbatę, w zależności od użycia odpowiednich proporcji składników zamkniętych w takiej skrzynce.

Która skrzynka będzie odpowiednia?

Jeśli dopiero zaczynasz własną przygodę z komponowaniem herbacianych mieszanek, zacznij od skrzynek, które mają od dwóch do sześciu przegródek. Możesz tam umieścić kilka rodzajów herbat: zieloną, czarną, białą, bądź inną, a do tego na przykład: dodatek w postaci suszonej skórki pomarańczy lub cytryny, suszonych płatów nagietka, a nawet trawę cytrynową czy kakao. Jeśli jesteś koneserem herbaty, który poszukuje skrzynek na herbatę, które mają jeszcze więcej przegródek, zapewne ucieszy cię widok tego produktu skrzynki, która zawiera aż dwanaście kwaterek.

Pudełko na czekoladę

Idąc o krok dalej, jako koneser herbaty, zapewne lubisz także czekoladę. A gdyby tak sprawić sobie pudełko z drewna, w którym będziesz przechowywać czekoladę? Świetny pomysł, prawda? Zarówno to pudełko jak i pudełko na herbatę możesz zakupić na tej stronie https://decoupage-drewno.pl/ Znajdziesz tam również innego rodzaju przedmioty drewniane, które są nie tylko praktyczne i dobrej jakości, ale także, i może przede wszystkim - możesz je ozdobić decoupagem.