piątek, 13 listopad 2020 17:14

Białka Tatrzańska – 4 najważniejsze atrakcje

 apartamenty Białka Tatrzańska apartamenty Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska należy do najatrakcyjniejszych miejscowości w Polskich górach. Przyciąga turystów przez cały rok. Latem przyjeżdżają tu miłośnicy pieszych wędrówek i skrzętnie korzystają z bliskości szlaków prowadzących w Tatry.

Zimą Białka zmienia się w mekkę narciarzy. Jesienią, gdy pogoda nie zawsze pozwala na wyprawę na górskie szlaki, także jest tu co robić. Przedstawiamy najważniejsze atrakcje Białki Tatrzańskie, które warto odwiedzić w przerwie od zdobywania kolejnych tatrzańskich szczytów.

Białka Tatrzańska to doskonałe miejsce na nocleg w górach. Malownicze położenie, bogata baza noclegowa i dobrze przygotowana infrastruktura (w tym piesze i rowerowe szlaki) to dopiero początek! Białka Tatrzańska zachwyca również piękną architekturą w unikalnym stylu zakopiańskim czy lokalną kuchnią. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy bardzo leniwego wypoczynku.

Co zobaczyć w Białce Tatrzańskiej?

Poza otaczającymi Białkę Tatrzańską górami czy malowniczym przełomem rzeki Białki, we wsi i okolicach warto odwiedzić również:

  1. Termy Bania – tokompleks składający się z basenów wewnętrznych i zewnętrznych, napełnionych wodą mineralną o temperaturze dochodzącej do 38°C. Znajdują się tu również zjeżdżalnie dla dzieci, gejzery, armatki wodne, jacuzzi czy sztuczne fale. W specjalnie wydzielonych strefach można skorzystać też z saun i groty solnej oraz z zabiegów SPA z wykorzystaniem dobrodziejstw wody termalnej i najwyższej jakości kosmetyków. To doskonałe miejsce dla całej rodziny!
  2. Drewniany kościół św. Szymona i Judy Tadeusza – urokliwa świątynia należy do Szlaku Architektury Drewnianej. Została wybudowana około 1700 roku. Dziś msze (w języku łacińskim) odprawia się tu jedynie w wakacje, ale na co dzień można podziwiać zgromadzone we wnętrzu kościoła narzędzia rolnicze i dawne przedmioty gospodarcze.
  3. Wyciąg na Kotelnicę – kolej linowa Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białaczańska, działa nie tylko zimą. W innych porach roku można skorzystać z przejazdów widokowych. Warto! Ze szczytu rozpościera się bowiem piękny widok na Tatry. Znajdują się tu również kramy z pamiątkami, lokale gastronomiczne czy niewielki park linowy dla dzieci.
  4. Kapliczki – mieszkańcy Białki Tatrzańskiej przez lata stawiali przydrożne kapliczki, by wyrazić swoją wdzięczność, podkreślić więzi rodzinne lub złożyć prośbę. Jedną z najbardziej znanych jest kapliczka u Horników z 1871 roku, która miała chronić okolicznych mieszkańców przed szalejącą w okolicy zarazą. Do dziś zachowało się kilkanaście tego typu obiektów, a ich poszukiwanie jest świetnym sposobem na lepsze poznanie miejscowości.

Sprawdź apartamenty Białka Tatrzańska z oferty Sun&Snow! Wszystkie obiekty zostały w pełni dostosowane do nowych norm sanitarnych, dlatego możesz w pełni cieszyć się bezpiecznym odpoczynkiem w pięknych polskich górach.