wtorek, 20 grudzień 2022 18:13

Chcesz zacząć pić yerbę, ale nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy!

zestaw yerba mate zestaw yerba mate pixabay

Popularność yerby wzrasta w Polsce w tempie ekspresowym. Dlaczego tak jest? Otóż trzeba przede wszystkim spojrzeć na fakt, że jako społeczeństwo potrzebujemy nieustannej stymulacji i zastrzyku energii.

Nadmierne ilości kawy zakwaszają organizm, dlatego ludzie stale szukają alternatywy, która będzie zapewniała energię, przy jednoczesnym dobroczynnym działaniu.

Na scenę wchodzi w tym momencie Yerba mate - co prawda nie na biało, ale zaparzona w stylowym matero. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, od czego zacząć picie yerby, to z przyjemnością służymy radą! W końcu takie dobro, jak Yerba trzeba promować, promować i jeszcze raz promować. 

Yerba mate dla początkującego, nic trudnego

Skoro czytasz ten artykuł, to z pewnością chcesz dowiedzieć się, jak zacząć pić yerbę. Coraz większe zainteresowanie yerbą sprawia, że temat tego niezwykłego napoju z Ameryki Południowej jest coraz popularniejszy. Najlepszym sposobem na początek przygody z paragwajskim napojem, jest zakup zestawu startowego. Co zawiera taki zestaw? Jest to najczęściej wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć pić yerbę, czuli:

  • Yerba mate,
  • Tykwa (matero) do przyrządzania oraz spożywania napoju,
  • Bombilla - charakterystyczna, metalowa słomka,
  • Czyścik do bombilli.

Taki zestaw yerba mate jest idealnym sposobem na pierwsze chwile z yerbą. Warto dodać, że jeśli chodzi o cenę, to takie zestawy najczęściej oscylują w granicach 50-120 złotych, zatem każdy może sobie pozwolić na chwilę odprężającego sączenia yerby!

Zestaw Yerba mate, czyli początek przygody z napojem bogów

Jak wspomnieliśmy powyżej, zestaw yerba mate dla początkujących, to najlepszy sposób na to, aby zapoznać się z tym niezwykłym naparem i włączyć go do swojej codzienności. Praktycznie każdy, kto raz spróbował yerby, nie rozstaje się z nią już na długie lata. Warto jednocześnie zaznaczyć, że w sklepach dostępne są zarówno zestawy dla początkujących, jak i szersze zestawy zawierające wiele różnych akcesoriów. Jakie to akcesoria? Już wyjaśniamy!

Bardzo popularne są rozszerzone zestawy startowe, które zawierają wiele różnych próbek smakowych yerba mate. Taki zestaw pozwala na zapoznanie się z wieloma różnymi smakami i poznanie własnych preferencji, co do kompozycji samego suszu. Ciekawą alternatywą takiego zestawu dla początkujących jest także zestaw z Yerbomosem, czyli termosem na wrzątek. Po co ten termos? Aby można było przyrządzać pyszną i aromatyczną yerbę zawsze i wszędzie! Takie zestawy są świetnym pomysłem na prezent dla każdej osoby, która chce znaleźć alternatywę dla kawy.