środa, 13 październik 2021 19:14

Co powinien mieć dobry salon fryzjerski?

profesjonalne kosmetyki fryzjerskie profesjonalne kosmetyki fryzjerskie pixabay

Każdy salon fryzjerski musi być dobrze wyposażony, aby mógł świadczyć usługi na najwyższym poziomie i przyciągać do siebie klientów.

Nie chodzi tylko o profesjonalne kosmetyki fryzjerskie ale także dobry sprzęt i środki czystości, które zadbają o komfort zarówno stylistów, jak i klientów. Co więc powinno znaleźć się w każdym takim miejscu?

Dobry sprzęt to podstawa

Najważniejszym elementem każdego salonu fryzjerskiego są profesjonalne urządzenia i sprzęty, dzięki którym codzienna praca z włosami przebiega szybko i sprawnie. Każdy salon fryzjerski powinien mieć dobrej jakości:

  • suszarki (najlepiej takie z kilkoma poziomami temperatury, nawiewu oraz jonizacją, a także z dodatkowym dyfuzorem do loków)
  • prostownice
  • pielęgnice (prostownice działające na światło podczerwone oraz ultradźwięki)
  • maszynki do golenia oraz robienia wzorków
  • lokówki o różnych kształtach i rozmiarach

Nie można zapomnieć także o ostrych nożyczkach fryzjerskich, degażówkach i grzebieniach, dzięki którym wykonywane fryzury będą perfekcyjne.

W każdym profesjonalnym salonie musi znaleźć się także sauna fryzjerska, która pomaga składnikom aktywnym masek i odżywek wnikać w głąb włosa i maksymalnie go odżywić.

Wygoda klienta, czyli myjki i fotele

Jeśli chodzi o wystrój salonu, nie może on być tylko ładny. Musi być też funkcjonalny i zapewniać klientom komfort. Dlatego konieczne jest wybranie odpowiednich foteli wraz z podnóżkami, a także wygodnych myjek, które sprawią, że klient podczas zabiegu pielęgnacji będzie mógł się w pełni zrelaksować.

Fotele powinny mieć wygodne oparcie i podłokietniki i być odpowiednio szerokie, aby klient mógł czuć komfort, a pelerynka fryzjerska mogła być zaczepiona o fotel w taki sposób, aby ubrania i skóra były bezpieczne.

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji i koloryzacji

Aby obsługa klienta była świadczona na najwyższym poziomie, a włosy po zabiegach wyglądały nieskazitelnie, konieczne jest zaopatrzenie salonu w najlepsze kosmetyki dla fryzjerów. To nie tylko szampony i odżywki, ale także maski regeneracyjne, produkty do trwałej ondulacji, preparaty typu olaplex, a także farby o różnym stopniu trwałości i tonery.

Bardzo ważne jest posiadanie także palet i kart kolorów, dzięki którym dobranie klientowi odpowiedniego odcienia farby będzie szybkie, łatwe i przyjemne.

Wyposażenie salonu to nie tylko kosmetyki

Jeśli salon ma funkcjonować właściwie i przyciągać klientów, musi być także pięknie urządzony i dbać o czystość oraz higienę. Podstawą są środki do dezynfekcji dłoni i powierzchni, a także jednorazowe produkty, takie jak ręczniki do wycierania włosów czy rękawiczki lateksowe.

Bardzo ważne jest także regularne dbanie o czystość w salonie — w tym pomogą pachnące płyny do mycia podłóg, luster oraz blatów. Komfort klienta poprawią zapachowe świeczki, elegancka recepcja ze świeżymi kwiatami, a także wygodna poczekalnia z miękką kanapą lub fotelami, stolikiem kawowym oraz aktualnymi gazetkami fryzjerskimi.