wtorek, 19 październik 2021 17:30

Co to jest zegarek hybrydowy?

Zegarek hybrydowy Zegarek hybrydowy pixabay

Jako że obecnie niemalże każdy nosi przy sobie smartfona, pojawia się pytanie, czy tradycyjny zegarek jest jeszcze komuś potrzebny. Należy jednak od razu podkreślić, że zegarki już dawno przestały służyć wyłącznie do odmierzania czasu, stanowią one obecnie przede wszystkim element dekoracyjny.

Można z łatwością dopasować czasomierz do stroju casualowego, eleganckiego czy nawet sportowego. Rodzajów zegarków jest multum, można dosłownie przebierać w modelach damskich i męskich. Wiele osób sięga obecnie po nowoczesne smartwatche, ale ciekawym rozwiązaniem jest również zegarek hybrydowy.

Zegarki hybrydowe jak działają, czym są?

Zegarek hybrydowy z wyglądu przypomina klasyczny czasomierz, ale jest wyposażony w szereg funkcjonalności, które można znaleźć w popularnych obecnie smartwatchach. Model hybrydowy ma dobrze znaną każdemu tarczę analogową i wskazówki. Jest to wobec tego uniwersalne akcesorium, które będzie pasować do każdej stylizacji: nie tylko casualowej, ale też eleganckiej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki czasomierz dobrać do koszuli czy sukienki. Zegarki hybrydowe spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Są one wyposażone w bardzo dyskretny wyświetlacz, na którym pojawiają się różne powiadomienia wysyłane ze smartfona. Wystarczy sparować ze sobą zegarek i telefon, aby mieć niezwykle funkcjonalny gadżet o wielu możliwościach. Obsługa czasomierza jest niezwykle prosta, intuicyjna, więc każdy sobie z tym poradzi.

Zegarki hybrydowe działają na podobnej zasadzie, co dobrze znane każdemu smartwatche. Są one wyposażone w baterię zegarkową, która musi być wymieniana co jakiś czas. Jest to jedna z podstawowych różnic, bo smartwatche mogą być ładowane akumulatorowo, nie trzeba kupować baterii co kilka miesięcy. Zegarki hybrydowe są zwykle wzbogacone w dotykowy wyświetlacz, ale nie jest to regułą, niektóre modele go niestety nie mają. Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób sterować takim czasomierzem, szczególnie jeśli nie ma w nim dotykowego wyświetlacza. Do dyspozycji są jednak przyciski, które dodatkowo można też zaprogramować, co przekłada się oczywiście na zwiększony komfort użytkowania. Sterowanie manualne nie jest problematyczne, ale jeśli ktoś chce mieć nowoczesne akcesorium stawia przede wszystkim na wygodę, to warto jednak wyposażyć się w model dotykowy i po problemie. W zależności od tego, czy zegarek ma wyświetlacz, czy jest go pozbawiony, mechanizm jego działania jest nieco inny.

• Zegarki hybrydowe bez wyświetlacza

Zwykle, najprostsze modele zegarków hybrydowych są pozbawione wyświetlacza, co dla niektórych może być pewnym minusem, ale sterowanie manualne za pomocą przycisków również jest komfortowe. Tego typu zegarki komunikują się ze smartfonem za pomocą diod i wskazówek. W zależności od koloru diody będzie ona informować o innym rodzaju powiadomienia. Z kolei wskazówki zegarka mogą wskazywać nie tylko czas, ale też przykładowo kierunki świata. Czasomierz poinformuje również o tym, że ktoś dzwoni, która jest godzina w innej strefie czasowej itd.

• Zegarki hybrydowe z wyświetlaczem

Zegarki hybrydowe z wyświetlaczem dostępne są w różnych wariantach. Niektóre mają tarczę, która stanowi ekran w całości, a w innych znajduje się on na niej tylko częściowo. Na co dzień tarcza zegarka jest analogowa ze wskazówkami, ale zmienia się po wybudzeniu funkcji smartwatcha. Na wyświetlaczu można odczytać nie tylko powiadomienia, ale też przesłane na telefon wiadomości tekstowe.

Czy warto wybrać zegarek hybrydowy?

Zegarki hybrydowe to świetna alternatywa dla tradycjach czasomierzy i nowoczesnych smartwatchów. Warto też od razu zaznaczyć, że w wielu kwestiach zegarki hybrydowe wręcz przewyższają standardowe smartwatche. Na początku ceny takich hybryd było stosunkowo wysokie, a wybór relatywnie niewielki. Obecnie można jednak liczyć na coraz przystępniejsze ceny i różnorodność asortymentu. W sprzedaży znajdują się modele unisex, po które może sięgnąć dosłownie każdy, niezależnie od płci. Nie brakuje również zegarków typowo męskich i damskich, bogato zdobionych, wyposażonych w rozmaite funkcjonalności. Jedną z zalet zegarków hybrydowych jest stylowy design. Wyglądają one bardzo elegancko, dlatego można je zakładać nawet na ważne wyjścia, specjalne okazje. Wiele smartwatchów ma typowo sportowy wygląd, dlatego niezbyt nadają się do zestawień z sukienką czy koszulą. Zegarki hybrydowe mogą mieć nawet szykowne bransolety, dzięki czemu stają się unikalnym dodatkiem biżuteryjnym. Świetnie sprawdzą się także w formalnych stylizacjach, będą pasować do eleganckich strojów.

Pomimo tego, że zegarek hybrydowy nie oferuje aż tak wielu możliwości, co nowoczesny smartwatch, to jednak nadal jest wyposażony w szereg praktycznych funkcjonalności. Do wyboru jest wiele funkcji SMART typu pulsometr, ciśnieniomierz, monitor snu, krokomierz, GPS i wiele więcej. Kolejną zaletą zegarków hybrydowych jest wydajna bateria. Długa żywotność baterii sprawia, że nie trzeba co chwilę ładować zegarka, jak to niestety ma miejsce w przypadku smartwatchów. Jest to spore ułatwienie, wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy. Baterię w zegarku hybrydowym wymienia się średnio co kilkanaście miesięcy i nie wiąże się to z wysokimi kosztami. Wybór tego typu czasomierzy jest ogromny, nawet w przypadku tańszych modeli można liczyć na świetne parametry użytkowe. Droższe zegarki będą wyposażone w szereg dodatkowych funkcjonalności, dzięki czemu można w pełni dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb, preferencji i oczekiwań.