piątek, 15 październik 2021 17:49

Urządzamy pokój dla niemowlaka

łóżeczka dziecięce łóżeczka dziecięce

Aranżacja pokoju dla dziecka to temat, który podejmowany jest jeszcze zanim maluszek pojawi się na świecie.

Przyszli rodzice dążą do tego, aby przestrzeń, w której niemowlak będzie przebywał najczęściej, była urządzona w sposób wyszukany, lecz mimo wszystko pozostawała przytulna. Jak tego dokonać w praktyce? Przed Wami wskazówki na modną aranżację pokoju dziecka.

Po pierwsze, odpowiedni styl aranżacyjny pokoju niemowlaka

Jednym z najczęściej wybieranych styli wnętrzarskich dla pokoi dziecięcych jest styl skandynawski. Patrząc przez pryzmat cech, jakie wyróżniają styl skandynawski, nie ma się kompletnie czemu dziwić. „Umiłowanie” światła naturalnego we wnętrzu, jasna kolorystyka ścian i nie tylko, minimalizm, funkcjonalność oraz oczywiście przytulność – takie otoczenie jest wprost idealne dla każdego noworodka.

W pokoju dziecka stylizowanym zgodnie z zasadami stylu skandynawskiego najlepiej zdecydować się na podłogę wykonaną z jasnego drewna, która doda wnętrzu ciepła i przytulności. Warto ponadto pomyśleć o miękkim dywanie dziecięcym. Co do kolorystyki ścian – do wyboru pozostają jasne barwy, takie jak: biel, szarości, ale też wszelkie delikatne odcienie pastelowe – miętowy, brzoskwiniowy, cytrynowy, błękitny itp.

Po drugie, podstawowe wyposażenie pokoju niemowlęcego

Skoro temat wykończenia podłogi i ścian w pokoju niemowlaka mamy już za sobą, czas przejść do wyboru mebli i akcesoriów. Pierwszym, a zarazem najważniejszym elementem w pokoju maluszka jest łóżeczko niemowlęce. I tutaj niezmiennie od wielu lat prym wiodą klasyczne drewniane łóżeczka dziecięce. Można je kupić zarówno w kolorze drewna, jak i białym lub szarym, a więc dokładnie w tych kolorach, które doskonale pasują do wiodącego stylu aranżacyjnego – scandi. Poza łóżeczkiem dziecięcym należy uwzględnić oczywiście odpowiedni materac oraz pościel do łóżeczka.

Kolejnym istotnym zakupem do pokoju noworodka jest komoda dziecięca z przewijakiem. Wygodny fotel do karmienia – nie spodziewaliście się, że wymienimy ten produkt jako konieczne wyposażenie pokoju niemowlaka? A jednak! Fotel do karmienia piersią lub butelką to bardzo ważny element w pokoju maluszka. Zapewnia rodzicom niezrównany komfort karmienia dziecka, nie narażając ich na dolegliwości bólowe, takie jak bóle pleców czy karku.

Po trzecie, przydatne akcesoria do pokoju niemowlaka

Pokój niemowlaka powinien być urządzony w sposób absolutnie przemyślany. Bardzo ważne by jego aranżacja zmierzała w kierunku zachowania w nim minimalizmu i funkcjonalności, a nie przeładowania masą rozmaitych produktów dziecięcych. Artykuły, których obecność w pokoju dziecka jest uzasadniona, to na pewno:

  • karuzele nad łóżeczko, które sprawdzą się zarówno przy usypianiu dziecka, jak i wtedy, kiedy chcemy mu zapewnić odrobinę rozrywki,
  • maty edukacyjne, które dzięki przemyślanym rozwiązaniom są dużą atrakcją dla maluszków wpływającą pozytywnie na rozwój w obszarze zmysłów oraz motoryki,
  • zabawki pluszowe będące idealnym towarzyszem do zabawy, jak i zasypiania,
  • lampki nocne dla dzieci, których funkcją jest zapewnienie maluchowi idealnych warunków do zasypiania (poczucie bezpieczeństwa).

Podsumowanie

Aranżacja pokoju dla niemowlaka powinna opierać się o chęć zapewnienia dziecku bezpiecznego i przyjemnego miejsca przede wszystkim do snu, wypoczynku, ale również zabawy. Na każdym etapie urządzania pokoju dziecięcego, wybierajmy tylko sprawdzone rozwiązania i produkty, które nie narażą maluszka na niebezpieczeństwo. Sprawdzony sklep dziecięcy, czyli taki, który dysponuje wyłącznie bezpiecznymi, certyfikowanymi artykułami, zapewni nam nie tylko pewność co do zakupionego towaru, ale znacznie przyśpieszy cały proces aranżacyjny.