piątek, 22 październik 2021 18:45

Jak uratować złamany paznokieć pod hybrydą?

pazybezskazy pazybezskazy pixabay

Manicure hybrydowy zrewolucjonizował rynek produktów do stylizacji paznokci.

 

Powszechna dostępność do lakierów hybrydowych i specjalistycznych lamp do ich utwardzania sprawiła, że każda kobieta cieszyć się może trwałym i pięknym manicure. Jednak nawet najlepsze produkty nie uchronią nas od zdarzeń losowych. Złamany paznokieć pod hybrydą skutecznie potrafi popsuć nam humor. Jak sobie z nim poradzić bez wizyty u kosmetyczki? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z redaktor naczelną portalu PAZYBEZSKAZY.PL!

Jak uratować nadłamany paznokieć przy pomocy bazy budującej lub akrylożelu?

Jeśli sama wykonujesz manicure hybrydowy w domu, w Twojej kolekcji lakierów z pewnością nie może zabraknąć hybrydowej bazy budującej. Za jej pomocą z łatwością przedłużysz swoje paznokcie nawet o kilka milimetrów, wyrównasz nierówności płytki i doskonale ją wzmocnisz. A co najważniejsze naprawisz też złamany paznokieć pod hybrydą. Jeśli płytka paznokcia została jedynie lekko nadłamana, możesz użyć go do jej zabezpieczenia do chwili, gdy znajdziesz czas na ściągnięcie wszystkich hybryd i wykonanie nowego manicure.

Za pomocą pilniczka delikatnie spiłuj wierzchnie warstwy lakieru, następnie przetrzyj płytkę wacikiem nasączonym cleanerem lub spirytusem. Oczyścisz ją tym samym ze wszystkich pyłków i dodatkowo odtłuścisz. Na tak przygotowany paznokieć nałóż warstwę akrylożelu lub bazy budującej i postępuj tak, jakbyś robiła nowy manicure. Na koniec zabezpiecz wszystko warstwą topu i dobrze utwardź pod lampą. Tak odratowany paznokieć z pewnością przetrzyma kilka najbliższych dni.

Klej do tipsów i herbata, czyli jak uratować złamany paznokieć pod hybrydą w kilka minut

Jak uratować nadłamany paznokieć najprostszym z możliwych sposobów? Przy pomocy torebki po herbacie i kleju do tipsów! Pierwszy z tych produktów znajdziesz w swojej kuchni. Drugi bez problemu kupisz w najbliższej drogerii. Najpierw wysyp herbatę z torebki, dokładnie otrzep z herbacianego pyłku i wytnij z niej ostrymi nożyczkami niewielką łatkę. Przy pomocy kleju i pęsetki przyklej ją na paznokieć w miejscu pęknięcia. Odczekaj, aż klej dokładnie wyschnie, po czym wygładź płytkę bloczkiem polerskim lub pilniczkiem. Tak przygotowany opatrunek przykryj warstwą topu hybrydowego lub bezbarwnego lakieru - podpowiada kosmetolog marki glossei.pl.

Jeśli w domu posiadasz lampę LED lub UV do utwardzania hybryd i żeli, klej zastąpić możesz też najzwyklejszą bazą hybrydową. Wystarczy, że delikatnie zmatowisz i odtłuścisz płytkę paznokcia i pokryjesz cienką warstwą bazy. Przed włożeniem dłoni do lampy nałóż na paznokieć kawałeczek torebki z herbaty i dalej postępuj tak, jak przy sposobie z klejem. W sklepach z artykułami do paznokci i drogeriach znajdziesz również specjalne łatki. Możesz się w nie zaopatrzyć na wypadek kolejnych złamań.

A może po prostu skrócić wszystkie paznokcie?

Jak widzisz, istnieje kilka prostych sposobów na to, jak uratować złamany paznokieć pod lakierem hybrydowym. Jeśli jednak uważasz, że Twój paznokieć nie jest do odratowania, nie zawahaj się skrócić ich wszystkich! Dobrze nałożone i utwardzone hybrydy nie powinny odprysnąć w chwili, gdy zaczniesz je piłować. Aby jednak wytrzymały jeszcze kilka dni, po dokładnym opiłowaniu zabezpiecz je warstwą hybrydowego lakieru nawierzchniowego. Nie zapomnij zabezpieczyć też wolnego brzegu i pamiętaj, że złamany paznokieć pod hybrydą to nie koniec świata. Przydarzyć się może każdej z nas. Płytka w końcu odrośnie, a jeśli kompleksowo o nią zadbasz i wzmocnisz ją dostępnymi na rynku produktami, będziesz mieć pewność, że każdy następny manicure zapewni Twoim dłoniom nieskazitelny wygląd na długie dni.