piątek, 20 listopad 2020 13:08

Czy kominy na twarz mają przewagę nad maskami w zimę?

kominy na twarz kominy na twarz

Kraje na całym świecie wprowadzają wiele zróżnicowanych obostrzeń, a pandemia koronawirusa, niestety, wciąż nie przemija.

Mimo zmieniających się pór roku, nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Wielu z nas przy nieco chłodniejszej aurze za oknem, decyduje się na zmianę środka ochrony twarzy. Jedną z chętniej wybieranych i ciekawszych alternatyw jest komin na twarz – czy będzie miał jakąś przewagę nad zwykłą maseczką?

Kominy na twarz a ochrona zdrowia

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudny dla naszego zdrowia. Niska temperatura powietrza, chłodny wiatr, opady śniegu czy deszczu wystawiają nasz układ odpornościowy na dużą próbę. Z pomocą w jego budowaniu przyjdą witaminy, szczególnie C i E oraz zbilansowana dieta bogata w minerały.

Unikanie infekcji i dbanie o komfort termiczny jest szczególnie ważne w dobie pandemii wirusa COVID-19. Skoro już musimy zasłaniać twarz w wyniku panujących obostrzeń, możemy podarować sobie dodatkową ochronę, wybierając komin na twarz zamiast maseczki. Tkanina, z której jest wykonany, ochroni nasze uszy i nos przed nieprzyjemnym wiatrem, dając przyjemne uczucie ciepła.

Infekcje gardła, dróg oddechowych i uszu to w czasie chłodnych pór roku codzienność dla wielu z nas. Decydując się na komin na twarz zamiast tradycyjnej maseczki, eliminujemy ryzyko złapania przeziębienia i kilkudniowej, przymusowej regeneracji w domu.

Uniwersalność i wielofunkcyjność kominów

Maseczki i przyłbice od momentu wybuchu epidemii koronawirusa są bardzo popularne, jednak niestety nie sprawdzą się we wszystkich sytuacjach. Tymczasem kominy na twarz będą odpowiednie zarówno podczas zwykłego wyjścia na spacer czy drogi do pracy jak i w bardziej ekstremalnych sytuacjach, np. w czasie uprawiania sportu.

Komin z powodzeniem sprawdzi się w czasie jazdy na nartach jako dodatkowa osłona twarzy i blokada przed zimnym powietrzem. Możemy zdecydować się na niego również wybierając się na rower czy na codzienny jogging.

W przeciwieństwie do zwykłej maseczki, która ma sztywny materiał, komin nie zsuwa się z nosa i nie ogranicza widoczności. Dodatkowo gwarantuje też ochronę uszu, więc możemy zapomnieć o noszeniu czapki.

Postaw na wysoką jakość

Ciekawą ofertę kominów na twarz ma w swojej ofercie sklep Safe Mask. Znajdziemy tu produkty od polskich producentów wykonane z wysokiej jakości materiałów. Tkaniny posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, więc na pewno nie podrażnią skóry i będą bezpieczne w użytkowaniu. Dzięki specjalnej budowie nie utrudniają oddychania, zapewniając swobodny przepływ powietrza.

Znajdziemy tu dwa rodzaje kominów. Pierwszy, klasyczny, ze ściągaczem z tyłu, który utrzyma materiał we właściwym miejscu. Druga propozycja ma przedłużany przód i trzyma się na twarzy za pomocą gumek zakładanych na uszy. Oba wyposażone zostały dodatkowo w kieszonki na filtr węglowy, który zatrzymuje zanieczyszczenia obecne w powietrzu i chroni przed smogiem. Filtry PM 2.5 są wymienne, więc w zestawie, w zależności od wybranej oferty, znajdziemy kilka zapasowych sztuk.

Produkty w sklepie SafeMask są uniwersalne, dzięki czemu będą pasować zarówno do stroju kobiecego jak i męskiego.