piątek, 27 sierpień 2021 19:03

Jak robić zdjęcia na bloga modowego?

inspiracje na zdjęcia modowe inspiracje na zdjęcia modowe Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Na prowadzenie bloga modowego decyduje się wiele osób, ale problem pojawia się wtedy, gdy mamy pokazać wybrane stylówki. Jak pokazać je w fajny sposób?

Jak zrobić dobre zdjęcia? Możliwe, że nasz tekst okaże się dla Ciebie źródłem przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Zaczynamy od dobrego pomysłu!

Co zrobić by nasz blog modowy był atrakcyjny a jego strona wizualna nie odbiegała od tego co prezentuje fotografia modowa?

Żeby robić ładne zdjęcia na swojego bloga modowego, trzeba mieć na nie pomysł. Oczywiście można robić selfie w lustrze, ale dziesiątki podobnych do siebie zdjęć nie zyska uznania i wcale nie będzie wyglądać dobrze. Ważna jest za to spójna koncepcja, jak również bardzo dokładnie przemyślane kadry. Dlatego, zanim zdecydujemy się chwycić za aparat i robić kolejne ujęcia tracąc przy tym swój czas, lepiej pomyśleć o tym wszystkim na spokojnie. Istotne znaczenie zawsze ma tło, więc warto przez chwilę zastanowić się, na jakim najlepiej zaprezentują się wybrane przez nas ubrania.

 ładnie zdjęcia na bloga

ładnie zdjęcia na bloga

Jeśli w grę wchodzi sesja ze zwiewnymi letnimi sukienkami, to dobrym wyborem może okazać się ogród, park, czy inne tego typu miejsce. Codzienne luźne stroje, styl rockowy, czy nawet militarny idealnie pasuje do zdjęć robionych w plenerze miejskim, zaś stroje wieczorowe sprawdzają się na sesjach w restauracjach, czy nawet hotelowych pokojach. Dlatego, jeśli będziemy na etapie wyboru odpowiedniego miejsca, to pamiętajmy, by ostateczny wybór padł na takie, które będzie w stanie pokreślić charakter danej stylizacji.

Sięgamy po rekwizyty

Wielu blogerów zapomina o tym, jak wielką siłę mają rekwizyty. To one są w stanie wzbogacić plener, a nawet podkreślić charakter zdjęć. Dlatego przy planowaniu sesji warto także pamiętać o wykorzystaniu rekwizytów, które dodatkowo zajmą czymś ręce i sprawią, że zniknie problem z ich ułożeniem. Oczywiście wybór rekwizytów nigdy nie może być przypadkowy, lecz powinien pasować do stylu sesji, jak i prezentowanych strojów. I tak robiąc zdjęcia w domowym ogrodzie warto wykorzystać meble ogrodowe. Robiąc zdjęcia w parku, możemy wykorzystać ławki, czy nawet kwiaty, a zdjęcia w stylizacjach eleganckich możemy postawić na małą torebkę, czy nawet różę do ręki.

fotografia modowa

fotografia modowa

A co z samym robieniem zdjęć?

Przede wszystkim musimy zacząć od wyboru odpowiedniego sprzętu, bo jak wiadomo, nie każdy świetnie sprawdza się w sesjach. W tej kwestii mamy swobodę, a wybór powinien być uzależniony od naszego budżetu, potrzeb, czy umiejętności. Oczywiście nikt nie wymaga od nas zakupu najdroższego sprzętu dla fachowców. Jeśli blog ma zapewniać nam dobrą zabawę i nie jest profesjonalny, to nikt nie będzie od nas oczekiwał wykorzystania sprzętu dedykowanego dla wykwalifikowanych fotografów, którzy pracują na modowych sesjach. W końcu to nie aparat robi zdjęcia, tylko my!

Mając odpowiedni sprzęt, pozostaje dobrać już tylko światło. Jeśli planujemy robienie zdjęć na zewnątrz, to warto wykorzystać naturalne światło. Do zdjęć wewnątrz budynków koniecznie musimy zadbać o dobór sztucznego oświetlenia. Poza tym powinniśmy robić kilka ujęć danej stylizacji i ostatecznie postawić na tą, która przypadnie nam do gustu. Na stylistykę zdjęć i pozy warto czasem poszukać w Internecie inspiracje na zdjęcia modowe. Dobry przykład klasyków fotografii typu fashion czy edytoriali modowych powinny naprowadzić nas na świetne rozwiązania.

inspiracje na zdjęcia modowe

inspiracje na zdjęcia modowe

Próbuj, eksperymentu, a dobra oprawa zdjęciowa Twojego bloga na pewno uatrakcyjni odbiór treści przez czytelników.