piątek, 11 luty 2022 18:20

Jak stworzyć makijaż karnawałowy?

odżywki do rzęs odżywki do rzęs pixabay

Karnawał to czas dzikich zabaw i pięknych, świecących kreacji. Aby mieć pewność, że Ty również będziesz świecić w tłumie, zadbaj o idealny makijaż karnawałowy. Jak go zrobić?

 

Zacznij od skóry

W karnawale liczy się głównie blask. Dlatego zadbaj o to, by Twoja skóra błyszczała naturalnym pięknem. Dokładnie ją oczyść i nawilż – makijaż może ją przecież wysuszyć. Użyj bazy, by makijaż wytrwał długie godziny zabawy. Wyrównaj koloryt skóry za pomocą podkładu i korektora, a następnie pudrem oprósz twarz, by zminimalizować świecenie się. Skup się zwłaszcza na miejscach pod oczami, na czole i policzkach. Teraz wyciągnij rozświetlacz i baw się nim! Podkreśl przede wszystkim łuki brwiowe oraz kości policzkowe.

W karnawale oczy muszą się wyróżniać

Karnawałowy makijaż oczu nie jest prosty, jednak dużo możesz nim ugrać. Zacznij od osypania policzków pudrem, by to na nim osadził się opadający cień. Dzięki temu łatwo oczyścisz twarz. Zacznij od primera, a następnie na całą powiekę nałóż różowy cień. Blenduj go aż po łuk brwiowy. Teraz nałóż trochę ciemniejszy (o ton) kolor na zewnętrzny kącik oka, lekko ukośnie. Chodzi o wydzielenie dwóch stref – od połowy oka do zewnętrznej jego części. Teraz wybierz ciemny kolor, którym nadasz charakteru swojemu makijażowi. Fiolet sprawdzi się doskonale. Jeśli będzie połyskliwy – tym lepiej. Precyzyjnie nałóż go przy zewnętrznym kąciku na górnej i dolnej powiece. Blenduj, by barwy się przenikały. Rozświetl wewnętrzny kącik i nałóż tam odrobinę złotego lub srebrnego metalicznego cienia. Aby podkreślić oko jeszcze bardziej, możesz zdecydować się na obrysowanie górnej powieki eyelinerem. Makijaż zakończ podkreśleniem rzęs – zacznij od odżywki do rzęs, a następnie odczekaj i nałóż maskarę.

Usta i paznokcie

Po oczyszczeniu policzków możesz przejść do ust – pomaluj je pomadką o mocnym kolorze. Skorzystaj także z konturówki, by dokładnie obrysować kształt ust. Jeśli chcesz, by Twój makijaż przetrwał całą noc, koniecznie skorzystaj z mgiełki utrwalającej. Cały makeup karnawałowy powinien dopełnić także manicure. Jeśli masz miękkie paznokcie, zacznij od nałożenia odżywki lub utwardzacza, a dopiero później lakieru.

Makijaż skończony – jesteś już gotowa na długie godziny doskonałej zabawy.