wtorek, 29 wrzesień 2020 17:18

Jak szybko uratować suche końcówki włosów?

Serum Serum

Stosowanie szamponu nie wystarczy do tego, aby mieć piękne i zdrowe włosy. Jego zadaniem jest zmycie brudu i służy przede wszystkim do mycia skalpu a nie samych kosmyków. Ważne jest stosowanie odżywki i regularne nakładanie maseczki na włosy.

Dodatkowo warto wspomagać się szeregiem innych kosmetyków o specjalnym zastosowaniu typu ampułki i serum do włosów. Na szczególną uwagę zasługują końcówki włosów, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Co parę miesięcy trzeba też podciąć włosy, aby poprawić wygląd fryzury.

Suche końcówki włosów – co robić?

Przesuszone końcówki włosów nie wyglądają estetycznie i psują wygląd całej fryzury. Można jednak temu zaradzić, sięgając po odpowiednie kosmetyki i pamiętając o pewnych istotnych kwestiach. Jeśli końce włosów są zniszczone, to niestety trzeba najpierw je podciąć, bo nie da się zregenerować czegoś, co już zostało całkowicie uszkodzone. Kolejną kwestią będzie wyposażenie się w silikonowe serum do włosów, które należy zastosować co najmniej po każdym myciu, wcierając w końcówki, ale równie dobrze można powtarzać tą czynność każdego dnia. Ciekawą opcją będzie też serum w sprayu. Czasami może to jednak nie wystarczyć, dlatego warto mieć zawsze w zanadrzu olejki, które można stosować samodzielnie lub zmieszane z serum. Ewentualnie możemy posiłkować się kremem do rak, który zawiera w swoim składzie emolienty. Wszystkie wyżej wymienione sposoby mają za zadanie wygładzić włosy, ujarzmić je i zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Co jeszcze pomoże?

Sposobem na wzmocnienie działania masek i odżywek do włosów jest dodawanie do nich olejków kosmetycznych. Można spodziewać się lepszego nawilżenia i zregenerowania kosmyków. Kolejną kwestią będzie to, aby tego typu produkty trzymać odpowiednią ilość czasu na włosach – od 20 do 30 minut to minimum, szczególnie przy mocnym przesuszeniu. Zaleca się ograniczyć do minimum stosowanie jakichkolwiek zabiegów z wykorzystaniem wysokich temperatur. Jeśli to możliwe, zrezygnujmy ze zbyt częstego sięgania po prostownicę, suszarkę czy lokówkę do włosów. Alternatywą będzie zakup suszarko- lokówki z funkcją jonizacji i zimnego nawiewu. Istotne jest także to, czym i jak rozczesujemy włosy. Jeśli będziemy je nadmiernie szarpać, z pewnością przyczynimy się do jeszcze większego ich zniszczenia. Nie należy czesać włosów mokrych, co również ma na nie negatywny wpływ, gdyż stają wtedy bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Godne polecenia są grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami, co ułatwia rozczesywanie i szczotka tangle teezer, która nie łamie końcówek, dodatkowo wygładza włosy i nabłyszcza je.