wtorek, 29 wrzesień 2020 17:30

Nowoczesność kontra tradycja. Przegląd mebli łazienkowych w stylu współczesnym i retro

Meble łazienkowe Meble łazienkowe

Meble do łazienki stanowią o charakterze wystroju całego pomieszczenia. Aktualnie w polskich łazienkach króluje nowoczesność. Nie brakuje jednak osób, które urządzają swoje pokoje kąpielowe w bardziej klasycznej stylistyce.

Producenci doskonale rozumieją potrzeby obu grup - w ich rozbudowanych ofertach znaleźć można meble łazienkowe pasujące do niemal każdego stylu i gustu. Oto kilka propozycji od znanej i cenionej marki Roca, wśród których coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy nowoczesności, jak i stylu retro.

Nowoczesne meble do łazienki, czyli minimalizm i elegancja w jednym

Nowoczesne meble łazienkowe w większości przypadków posiadają fronty utrzymane w jednolitym kolorze, a dodatki i ozdobne detale są w nich zredukowane do niezbędnego minimum. Nowoczesne kolekcje mebli są swoistym ukłonem w stronę minimalizmu. Ich kolory mogą być stonowane lub wręcz przeciwnie, odważne i intensywne. Nowoczesny charakter mebli łazienkowych może być widoczny zarówno w kolorystyce, jak i w formie. Wśród kolorów dominują odcienie bieli, szarości i czerni, formy mogą być natomiast bardzo proste lub wręcz przeciwnie, finezyjne i skomplikowane.

Osoby, które pragną, aby ich łazienka była urządzona w duchu minimalizmu, powinny zawrócić uwagę na kolekcję Inspira marki Roca. Jest to kolekcja mebli i ceramiki łazienkowej utrzymanych w nowoczesnej, zgodnej z najnowszymi trendami stylistyce. Kolekcja zawiera trzy linie projektowe - Round (okrągłe), Soft (delikatnie zaoblone kształty) oraz Square (kwadratowe), co pozwala na tworzenie aranżacji łazienkowych idealnie dopasowanych do własnego gustu. Nowością jest także możliwość dobrania do mebli umywalek z serii Inspira w kolorach innych niż klasyczna biel - beżowym, kawowym, a nawet czarnym. W większych łazienkach z kolei doskonale odnajdzie wanna wolnostojąca Maui wykonana z materiału Stonex, której prosta, delikatnie zaokrąglona bryła bryła idealnie wpasuje się w stylistykę nowoczesnych aranżacji łazienkowych.

nowoczesne meble łazienkowe 

nowoczesne meble łazienkowe

 

Meble łazienkowe w stylu retro, czyli zawsze modna klasyka

W opozycji do nowoczesności stoją meble utrzymane w stylistyce retro. Jest to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie większą dekoracyjność oraz ponadczasowy charakter wystroju domowych pomieszczeń. Klasyczne meble łazienkowe ponadto skutecznie opierają się zmieniającym się z roku na rok trendom, prezentują się niezwykle luksusowo i elegancko oraz pozwalają wyróżnić wystrój swojego najbliższego otoczenia na tle dominującej obecnie nowoczesności. Doskonałym przykładem stylu retro w aranżacji łazienek jest kolekcja Carmen dostępna w ofercie marki Roca.

Klasyczne meble do łazienki Carmen to swoisty ukłon w stronę tradycji, który przywodzi na myśl klimat dawnych dni. W kolekcji, oprócz mebli łazienkowych, które można ze sobą dowolnie zestawiać dostępna jest także ceramika łazienkowa utrzymana w takim samym, klasycznym stylu. Doskonałym dodatkiem do mebli i podstawowych elementów ceramiki łazienkowej jest natomiast wanna z kolekcji Newcast, której kształt i ozdobne detale w efektowny sposób czerpią wszystko, co najlepsze z trendów aranżacji łazienek z pierwszej połowy ubiegłego wieku.

łazienka w stylu retro 

łazienka w stylu retro