czwartek, 27 maj 2021 20:45

Jak używać kropli do oczu?

acuvue krople do oczu acuvue krople do oczu pixabay

Krople do oczu to idealna rozwiązanie dla wszystkich osób, które borykają się z problemem suchych i zmęczonych oczu. Nawilżają one oko i przynoszą natychmiastową ulgę, łagodząc przede wszystkim uczucie swędzenia czy pieczenia.

Jak prawidłowo stosować krople do oczu? Bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiedni preparat.

Jak stosować krople do oczu?

Aplikowanie kropel do oczu jest dla wielu osób nieprzyjemną czynnością. Można się jednak do niej przyzwyczaić. Przed zapuszczeniem kropli należy umyć ręce. Następnie trzeba odchylić głowę lub się położyć - druga opcja będzie łatwiejsza dla osób początkujących. Palcem wskazującym należy odsunąć dolną powiekę. Następnie warto skierować wzrok do góry, co zablokuje odruch mrugania. Końcówkę aplikatora należy przesunąć w stronę zewnętrznego kącika oka (tj. ucha). To czas, aby zaaplikować krople w powstałe zgłębienie, dbając jednocześnie o zachowanie odległość 1-2 cm preparatu od powierzchni oka. Następnie oko należy zamknąć i odczekać dwie minuty. O tym, ile kropli zaaplikować, powinna poinformować ulotka dołączona do preparatu. Na ogół wystarczy zaledwie jedna kropla.

Po jakie krople do oczu sięgnąć?

Suchość i zaczerwienienie oka mogą mieć różne przyczyny. Należy dopasować do nich swój preparat, a także mieć na uwadze ich jakość. Warto sięgnąć po propozycje od renomowanego producenta Acuvue, który oferuje aż cztery różne krople do oczu:

  • Blink contacts są przeznaczone dla osób korzystających z soczewek oraz uprawiających sport. Pomogą one na łagodne objawy zespołu suchego oka.
  • Blink intense sprawdzą się na umiarkowane nasilenie objawów. Są rekomendowane osobom, które dużo czasu spędzają przed ekranami urządzeń elektronicznych, zapewniając długotrwałą (nawet do 60 min) ulgę oraz oczyszczając z powierzchni oka kurz i zanieczyszczenia.
  • Blink intense minimsy świetnie sprawdzą się w podróży. Są one dostępne w jednorazowych fiolkach bez konserwantów, dzięki czemu łatwiej je zaaplikować w nieco mniej higienicznych warunkach.
  • Blink intense PLUS to krople dedykowane osobom, które doświadczają wyjątkowo uporczywych objawów zespołu suchego oka. Cechują się one żelową konsystencją, co sprawia, że są bardziej lepkie i dłużej utrzymują się na powierzchni oka, zapewniając długotrwałe poczucie ulgi.

Więcej o kroplach marki Acuvue można przeczytać na stronie producenta https://www.acuvue.pl/krople-do-oczu-blink

Krople do oczu skutecznie pomagają niwelować dokuczliwe objawy zespołu suchego oka. Dzięki nim możemy szybko wrócić do wykonywania bieżących obowiązków, bez zaczerwienionych oraz piekących i swędzących oczu.