wtorek, 29 marzec 2022 16:46

Jak wybrać dobry podkład do twarzy?

podkład do twarzy podkład do twarzy pixabay

Podkład powinien wyglądać jak druga skóra, zespalać się z nią. Nie powinien nadawać efektu maski, ale zapewniać delikatne krycie i wyrównanie kolorytu. Dobry podkład do twarzy może jeszcze więcej. Działanie naturalnych podkładów, dzięki nowoczesnym formułom, nie ogranicza się do funkcji makijażowych. To także sposób na pielęgnację skóry i utrzymanie jej w dobrej kondycji przez cały dzień.

 

Czy warto stosować naturalny podkład do twarzy?

Dawniej podkłady miały jedno zadanie – ich rolą było wyrównanie kolorytu i ukrywanie niedoskonałości. Służyły wyłącznie jako kosmetyki do makijażu. Często przesuszały skórę i pogarszały jej kondycję. Na rynku nadal jest wiele tego typu produktów, dlatego wybierając podkład, warto zwrócić uwagę na kosmetyki naturalne. Nowoczesny podkład naturalny łączy w sobie upiększające właściwości  tradycyjnego podkładu oraz skutecznej pielęgnacji. Naturalny podkład do twarzy zawiera składniki nawilżające i chroniące skórę przed utratą nawodnienia, a także substancje odżywiające oraz zabezpieczające cerę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki temu podkład ma mulifunkcyjne działanie – oddziałując korzystnie na cerę i ją upiększając. To makijaż, który jednocześnie pielęgnuje skórę oraz wspomaga utrzymanie jej w doskonałej kondycji.

Jak wybrać odpowiedni kolor podkładu?

Wybór koloru podkładu nastręcza zwykle sporo trudności. Jeśli dobierasz podkład stacjonarnie, testuj jego kolor w świetle dziennym, w okolicach twarzy. Pamiętaj, że skóra na dłoniach, czy nadgarstkach ma inny odcień niż skóra twarzy. Jak jednak dobrać kolor podkładu, wybierając kosmetyki przez Internet? Przede wszystkim określ tonację swojej skóry – czy jest ona ciepła, chłodna, a może neutralna. Ustalenie tego znacząco ułatwi dobór odpowiedniego koloru. Jeśli masz cerę o chłodnej tonacji, sięgaj po odcienie z lekko różowym tonem. Dla skóry o ciepłej tonacji wybieraj odcienie żółte. Beżowe odcienie pasują natomiast do neutralnej tonacji.
Marki kosmetyczne zwykle ułatwiają ten wybór, opisując na etykiecie, jaka jest tonacja danego podkładu. 

Wykończenie makijażu, czyli efekt wow

Wybierając podkład, zwykle masz do wyboru wykończenie matowe lub rozświetlające. Możesz także sięgnąć po kosmetyk dobrze kryjący, który będzie wsparciem się zwłaszcza w przypadku problemów skórnych.
Wykończenie matowe świetnie sprawdza się przy skórze przetłuszczającej się, która ma nieuregulowane wydzielanie sebum. Dobrej jakości podkład do twarzy, o działaniu pielęgnującym, może nawet wspomóc proces normalizacji.
Podkłady rozświetlające warto wybrać do skóry dojrzałej, zmęczonej, szarej – tak, aby skutecznie przywrócić jej młodzieńczy wygląd i blask.

Warto zatem sięgać po podkłady naturalne o dobrym składzie, które nie tylko ukrywają niedoskonałości, ale także pielęgnują skórę.