poniedziałek, 23 październik 2023 12:51

Jak wybrać obraz do salonu na lata?

Nowoczesny obraz do salonu Nowoczesny obraz do salonu mat.prasowe

Czy możliwe jest stworzenie aranżacji, która pomimo zmieniającej się mody będzie pięknie wyglądać nawet po wielu latach? Kluczem do zyskania takiego efektu jest postawienie na ponadczasowe rozwiązania, które odznaczają się nieprzemijającym pięknem i elegancją. Gdy mowa o dziennym pokoju, w którym spędza się najwięcej czasu i do którego też zaprasza się przyjaciół, świetnym rozwiązaniem będzie efektowny obraz, który stanie się dominantą wystroju.

A jaki wzór wybrać, by przedstawienie na płótnie cieszyło oczy dłużej niż przez sezon lub dwa? Z tego poradnika dowiesz się, jakie motywy szczególnie zasługują na uwagę.

Zarówno obrazy do nowoczesnego salonu, jak i takiego urządzonego w klasycznym stylu, mogą całkowicie odmienić dotychczasowy wygląd pokoju. Ścienne dekoracje są jak dobrze dobrana biżuteria do stonowanego stroju – nadają mu wyrazu, charakteru i elegancji. Trendy podobnie jak w modzie, tak i w świecie aranżacji wnętrz przemijają, dlatego jeśli lubisz rozwiązania uniwersalne, zainspiruj się przygotowanymi wskazówkami i pomysłami na https://redro.pl/obrazy/przeznaczenia/do-salonu/ dzięki którym ozdobisz swój salon w wyjątkowy sposób.  

Przekonaj się, jak wiele w wystroju zmieni efektowny obraz do salonu

Nie musisz zmieniać wszystkiego w dotychczasowym salonie, by odświeżyć aranżację. Efektowny i dobrze wyeksponowany obraz pozwoli wprowadzić nową jakość do dziennego pokoju. I choć mogłoby się wydawać, że potrzeba większych zmian, by efekt metamorfozy był zauważalny, to jest prosty sposób na to, żeby ścienna dekoracja od razu przyciągała wzrok. Doskonałym pomysłem jest zawieszenie nad kanapą lub konsolą wielkoformatowego płótna, które stanie się dominantą wystroju. Duży rozmiar obrazu gwarantuje, że wzór będzie zwracał uwagę. Alternatywą dla formatu XXL jest poliptyk, czyli kompozycja podzielona na kilka części, które wiesza się obok siebie.  

Taka ozdoba, w przeciwieństwie do małych obrazów, nie stanie się jednym z wielu elementów aranżacji, tylko będzie w niej grała główną rolę. Teraz wystarczy tylko znaleźć ponadczasowy wzór, by salon prezentował się efektownie pomimo upływających lat i zmieniających się trendów.

Postaw na ponadczasowy obraz do salonu i ciesz się dekoracją przez lata

Na co zwrócić uwagę, by obraz do salonu nie stał się dekoracją, która po jednym sezonie wyjdzie z mody? Jest szereg czynników, które zasługują na uwagę. Bardzo istotne są te związane z osobistymi upodobaniami. Kierując się własnym gustem, a nie tym, co akurat jest na topie w danym momencie, zyskujesz większą szansę, że wzór szybko Ci się nie znudzi. Można zainspirować się swoim hobby jak sport, muzyka czy podróże lub postawić na kompozycję utrzymaną w ulubionej kolorystyce.

obraz do salonu Redro

Innym pomysłem jest sięgnięcie po jeden z uniwersalnych i ponadczasowych motywów, które zawsze doskonale się prezentują bez względu na trendy. Można do nich zaliczyć z pewnością malownicze pejzaże i kwiatowe kompozycje jak martwe natury, a także abstrakcyjne przedstawienia inspirowane współczesnym malarstwem. Mamy pomysł na jeszcze inne, wyjątkowe rozwiązanie, ale tę propozycję zdradzimy na końcu! 

Nowoczesne obrazy do salonu z abstrakcją to strzał w dziesiątkę

Nowoczesny obraz do salonu, który nie przedstawia niczego rzeczywistego – ani portretu, ani widoku, ani bukietu kwiatów – to świetne rozwiązanie do nowoczesnej, industrialnej lub minimalistycznej aranżacji wnętrza. Wiele osób uważa, że skoro nie zna się na sztuce, a tym bardziej na sztuce współczesnej, nie będzie potrafiło właściwie dobrać kompozycji do wystroju wnętrza. Tymczasem sztuka jest intuicyjna i wcale nie trzeba podchodzić do przedstawionej na płótnie abstrakcji jak wykwalifikowany krytyk malarstwa.  

Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim aspekt kolorystyczny przedstawienia. Do wyboru są dwie możliwości – kompozycja może stać się elementem harmonijnie wpasowującym się w dotychczasowy wystrój lub akcentem, który będzie kontrastował z otoczeniem. Ten drugi pomysł pozwoli ożywić i zdynamizować przestrzeń, dzięki czemu metamorfoza salonu będzie bardziej zauważalna. Abstrakcja może bazować na geometrycznych figurach lub składać się z kolorowych plam farby. Oba warianty są równie efektowne. 

W tradycyjnym wystroju sprawdzi się martwa natura lub pejzaż

W przypadku nieco bardziej tradycyjnego wystroju świetnym rozwiązaniem będzie malowniczy pejzaż. Tutaj możliwości są wprost nieograniczone. Po pierwsze, do wyboru są zarówno obrazy robione ze zdjęcia, jak i przedstawienia, które imitują malunek farbami olejnymi lub akwarelami. Po drugie, możesz wybrać dokładnie taki pejzaż, jaki tylko chcesz – morskie wybrzeże, leśną polanę, polną łąkę lub górskie szczyty. Krajobraz, który szczególnie lubią domownicy, lub z którym wiążą się miłe wspomnienia, z pewnością stanie się ozdobą na długie lata.

Drugą propozycja świetną do klasycznie urządzonego salonu jest martwa natura z kwiatami. Ułożone w wazonie kwiaty to jeden z najpopularniejszych motywów w świecie sztuki, dlatego to sprawdzony sposób na dekoracyjny akcent. Pomysłem, który cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem, są kompozycje inspirowane barokowymi martwymi naturami, gdzie obok kwiatów znajdują się także owoce i piękne zdobione naczynia. 

Miłośnikowi sztuki polecimy reprodukcję znanego arcydzieła 

Ostatnią naszą propozycją na ponadczasową dekorację wnętrza jest doskonałej jakości reprodukcja ulubionego dzieła sztuki. Tak jak w przypadku abstrakcyjnych kompozycji, w tym przypadku także nie trzeba być znawcą malarstwa. Wystarczy kierować się własnym gustem i upodobaniami. Na ścianie może się pojawić Pablo Picasso, Vincent van Gogh czy Salvador Dali. To idealne obrazy do salonu. Nowoczesne przedstawienia sprawdzą się nie tylko we współczesnych stylizacjach, ale także w wystroju retro. Ale do wyboru są także romantyczne pejzaże, sceny historyczne czy portrety koni.

Zarówno utrzymane w stylu retro, jak i nowoczesne obrazy do salonu to znakomity przepis na to, by błyskawicznie odświeżyć dotychczasowy wystrój wnętrza. Decydując się na motyw o ponadczasowym charakterze, zafundujesz sobie dekoracyjny akcent, który ani nie wyjdzie z mody przez lata, ani nie przestanie Ci się podobać. W ten sposób całkowicie odmienisz dotychczasową stylizację wprowadzając tylko jeden nowy element.