poniedziałek, 23 październik 2023 15:50

Dlaczego włosy kręcone przestały się kręcić?

Dobry fryzjer damski Warszawa Dobry fryzjer damski Warszawa mat.prasowe

Zjawisko prostowania się włosów naturalnie kręconych obserwuje większość osób, które mają szczęście posiadać kędzierzawą fryzurę. Dlaczego włosy wkręcone nagle prostują się? Co można zrobić, gdy obserwujemy, że kręcone dotąd włosy przestały się zupełnie kręcić?

Zwykle towarzyszy temu postępujące wysuszenie włosów kręconych. Powodem może być zachwiane równowagi pomiędzy dostarczaniem włosów nawilżenia, olejowania i odżywianiem ich białkami. Aby przywrócić tę równowagę, warto zacząć stosować metodą OMO w pielęgnacji. Niekiedy wystarczy już jednorazowe zastosowanie tej procedury, aby zaobserwować wyraźne polepszenie kondycji naszej fryzury. Na czym polega ta metoda?

Metoda OMO na przywrócenie naturalnego skrętu włosów kręconych

Metoda OMO, czyli Oily Method Only, to metoda pielęgnacji włosów, która polega na używaniu tylko naturalnych olejów i produktów nawilżających do pielęgnacji włosów. Jest to alternatywna metoda do tradycyjnych szamponów i odżywek, które często zawierają szkodliwe składniki chemiczne. Metoda OMO polega na umyciu włosów wyłącznie za pomocą olejów. Na początku włosy są delikatnie masowane olejem, który zostawia się na nich na kilka minut, a następnie spłukuje ciepłą wodą. Powtarza się to proces kilka razy, ażby dokładnie oczyścić włosy. Po umyciu olejem, włosy mogą być nawilżane dodatkowymi olejami lub naturalnymi produktami, takimi jak aloes lub mleko kokosowe. Metoda OMO ma wiele zalet, w tym minimalizację obciążenia chemicznego dla włosów, zachowanie naturalnej wilgoci włosów, zapobieganie nadmiernemu przesuszaniu i łamliwości włosów, a także utrzymanie naturalnej równowagi olejów na skórze głowy.

W trakcie stosowania metody OMO może okazać się, że naszym włosom mimo wszystko potrzebne jest większe nawilżenie lub większa regeneracja intensywnymi odżywkami proteinowymi. Czasami też dopiero po zastosowaniu procedury OMO widoczne jest, że po uzupełnieniu niedoboru olejowania, konieczne jest już okresowe zwiększenie natężenia odżywiania proteinami.

Prostowanie kręconych włosów jako objaw choroby

Czasami jednak problem wypadania, prostowania i przesuszania się włosów kręconych to problem znacznie głębszy i wymaga diagnozowania na poziomie krwi (trzeba zrobić morfologię) oraz suplementacji lub wręcz leczenia. Zdarza się też, że stopniowe wysuszenie i prostowanie włosów kręconych może wynikać z toczącego się procesu chorobowego w organizmie.

Profesjonalne zabiegi fryzjerskie na odzyskanie skrętu kręconych włosów

Zanim jednak zaczniemy myśleć o tak poważnych przyczynach tak, zdawałoby się, błahego problemu, konieczne jest zweryfikowanie, czy nasze włosy nie potrzebują zwykłej maski nawilżającej. Takiej, która będzie dobrej jakości i którą nałożymy solidnie, wytrzymując z nią na głowie przez około 40 min. (dłuższe trzymanie maski na włosach może doprowadzić do efektu odwrotnego od zamierzonego). Dobry fryzjer damski Warszawa będzie potrafił dobrać nam też odpowiedni zabieg działający nieco bardziej intensywnie, bo przeprowadzany w warunkach fryzjerskich, z użyciem kosmetyków profesjonalnych.