poniedziałek, 14 wrzesień 2020 12:03

Jaki podkład wybrać w makijażu dziennym oraz wieczorowym?

Maybelline Affinitone podkład Maybelline Affinitone podkład

Makijaż to bardzo ważny dodatek do codziennego stroju kobiety. Nie tylko poprawia ogólny wygląd twarzy i tuszuje zmęczenie, ale też wzmacnia pewność siebie.

Makijaż może jednak pełnić taką rolę tylko w przypadku, gdy same dobrze się w nim czujemy. Istnieje wiele rodzajów makijażu, dwa z nich możemy zaliczyć jednak do podstawowych – makijaż dzienny oraz wieczorowy.

Podkład do twarzy – jaki wybrać?

Niemal każda kobieta stosuje podkład. Pozwala on uzyskać efekt gładkiej i jednolitej skóry. W zależności od preferencji, podkład może rozświetlić, nawilżyć lub zmatowić naszą skórę. Ciężko sobie wyobrazić make-up bez podkładu, zwłaszcza w makijażu wieczorowym. Nawet elegancka sukienka, czerwona szminka czy pięknie pomalowane oczy, nie będą wyglądały dobrze przy skórze z niedoskonałościami, a wręcz bardziej je podkreśli.

Jednak nie zawsze jesteśmy zadowoleni z wybranego przez nas kosmetyku. Szczególnie polecany jest Maybelline Affinitone podkład, który idealnie dopasowuje się do odcienia skóry. Dodatkowo podkład Maybelline Affinitone doskonale nawilża skórę twarzy i widocznie ją upiększa.

Podkład – makijaż dzienny a makijaż wieczorowy

Rozdzielenie makijażu na dzienny i wieczorowy ma bardzo duże znaczenie dla naszego wyglądu. W makijażu dziennym powinniśmy stosować lekki look i zadbać przede wszystkim o nieskazitelność cery. Pomoże nam w tym podkład Maybelline Affinitone, który dobrze nawilża skórę, nadając jej wygląd świeżej i promiennej. Idealnie dopasowuje się do naturalnego kolorytu skóry i posiada formułę wzbogaconą o olejek arganowy. Maybelline Affinitone podkład nadaje się zarówno do codziennego makijażu, jak i do wieczornych wyjść.

Najważniejszym kosmetykiem przy makijażu dziennym jest Maybelline Affinitone podkład, którego zadaniem jest zatuszowanie wszelkich mankamentów urody oraz ujednolicenie kolorytu cery. Możemy delikatnie podkreślić oczy oraz usta i jesteśmy gotowe do wyjścia.

Mocny makijaż natomiast sprawdzi się tylko wieczorną porą. Możemy pozwolić sobie przy nim na więcej – na odważniejsze połączenia kolorów i bardziej wyrazisty wygląd. Poleca się w makijażu wieczorowym wybór podkładu o ciemniejszym tonie, co wpłynie na lepszy efekt wizualny. Wieczorem należy zadbać o wyraźne wymodelowanie twarzy przy pomocy bronzera, różu do policzków oraz rozświetlacza. Dzięki temu nasza twarz zyska na wyrazistości przy sztucznym oświetleniu.