poniedziałek, 08 listopad 2021 17:46

Jakie kwiaty sprawdzą się w biurze?

kwiaty do biura kwiaty do biura pixabay

Nasze domy są zazwyczaj pełne zieleni, nie tylko w postaci kwitnących kwiatów. Coraz częściej stawiamy na egzotyczne rośliny zielone, które z powodzeniem latem mogą stać także na balkonie.

Rośliny to nie tylko dekoracja. Mają korzystny wpływ na nasze zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Nic więc dziwnego, że również w biurach chcemy cieszyć się ich urokiem. Często jednak zdarza się, że biurowe rośliny nie wyglądają zbyt dobrze. Jakie zatem kwiaty do biura wybrać, aby przetrwały w tych nieco specyficznych warunkach?

Rośliny do zadań specjalnych 

Zmorą naszych czasów jest bez wątpienia fatalna jakość powietrza w wielu dużych miastach. Swego rodzaju ratunkiem są oczyszczacze powietrza, ale warto postawić też na naturalne metody. Istnieją bowiem rośliny, które oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji. Warto mieć je zarówno w domu, jak i w biurze. Wybierając kwiaty do biura, zwróć szczególną uwagę na takie rośliny jak: 

  • skrzydłokwiat - o żywo zielonych liściach i eleganckich białych kwiatach; 
  • zielistka - jej liście są koloru biało - zielonego, nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych; 
  • figowiec Benjamina - niezwykle ozdobna roślina, może być formowane w różne kształty; 
  • zamiokulcas - świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach z ograniczonym dostępem do światła dziennego; 
  • wężownica (sansevieria) - odporna na brak wody i przelanie, potocznie zwana językiem teściowej

Świeże kwiaty do biura 

Istnieją firmy, które dostarczą nawet codziennie świeże kwiaty do biura. Tego typu rośliny sprawdzą się przede wszystkim w tych miejscach, gdzie przyjmowani są klienci, np. w recepcji lub w sali konferencyjnej. Świeży bukiet kwiatów nie tylko wygląda niezwykle elegancko, ale także wypełnia pomieszczenie świeżym i naturalnym aromatem. Piękne bukiety można stworzyć, np. z różnych gatunków róż, lilii, kalii, a także anturium i tulipanów. Do bardzo dużych wazonów warto wybrać piwonie. 

Kwiaty do biura na specjalne okazje 

Kwiaty do biura mogą być również dostarczane na specjalne okazje. Wówczas nie muszą być to zwykłe bukiety, a całe kompozycje kwiatowe w specjalnych koszach. Tego typu dekoracje sprawdzą się na wszelkiego typu jubileuszach, spotkaniach świątecznych, imprezach z okazji wręczenia nagród najlepszym pracownikom lub świętowania lukratywnego kontraktu. Kompozycje kwiatowe mogą zdobić stoły, scenę, a także recepcję lub parking. 

Sztuczne kwiaty do biura 

Tego typu dekoracje są rekomendowane do biur, z których korzysta się sporadycznie. Wówczas trudno bowiem zadbać odpowiednio o żywe kwiaty. Serwis sprzątający pojawia się zazwyczaj na krótko przed planowanym przyjściem pracowników lub klientów. Nie sprzyja to prawidłowej pielęgnacji roślin. Żywe kwiaty potrzebują bowiem regularnego podlewania, a także okresowego nawożenia oraz w większość przypadków stałego dostępu do światła. Sztuczne kwiaty do biura nie potrzebują ani podlewania, ani światła. Wystarczy je od czasu do czasu przetrzeć wilgotną ściereczką. Obecnie sztuczne kwiaty w niczym nie przypominają już tandetnie wyglądających bukietów sprzed około dekady. Dostępne obecnie na rynku sztuczne kwiaty do biura lub każdego innego miejsca, to niekiedy prawdziwe dzieła sztuki. Do złudzenia przypominają żywe rośliny i niekiedy dopiero po dotknięciu liścia lub płatka, można zorientować się, że roślina jest sztuczna. 

Wybór kwiatów do biura jest obecnie ogromny. Dotyczy to zarówno roślin żywych, jak i tych sztucznych. W razie wątpliwości, warto skonsultować się z firmą zajmującą się dbaniem o zieleń w biurach i domach prywatnych. Specjalista doradzi, jakie rośliny wybrać w zależności od ekspozycji poszczególnych okien w biurze. To z kolei pozwoli cieszyć się żywymi roślinami przez długi czas.