poniedziałek, 08 listopad 2021 17:50

Opaski na uda przeciw otarciom – komu polecane?

opaski na uda opaski na uda pixabay

Wszyscy kochamy letnie, wakacyjne dni. I co do tego, nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Jednak przyjemność z ciepłych dni często psują nam masywne, stale dotykające się uda, które w dłuższej konsekwencji powodują bolesne podrażnienia.

Na szczęście jest sposób, aby temu zapobiec! To opaski na uda przeciw otarciom, które raz na zawsze rozwiążą ten problem i przywrócą oczekiwany komfort z noszenia sukienek podczas gorących, letnich dni.

Opaski na uda przeciw otarciom – jakie jest ich zadanie?

Wielu osobom wydaje się, że podrażnione uda to przypadłość, która dotyka kobiety puszyste, noszące rozmiar plus size. Czy tak jest naprawdę? Jak się okazuje – niekoniecznie! Gdy słupki rtęci pokazują coraz wyższe temperatury, długie spodnie chętnie zamieniamy na szorty i zwiewne sukienki. A to już pierwszy krok do tego, aby borykać się z ocierającymi, zaczerwienionymi udami. I choć są pewne sposoby na wyeliminowanie tego problemu, jak choćby smarowanie skóry talkiem lub tlenkiem cynku, to tak naprawdę o wiele lepiej sprawdzą się specjalne opaski na uda przeciw otarciom. Wyglądem przypominają podwiązkę lub pas podtrzymujący pończochy samonośne, ale ich podstawowym zadaniem jest ochrona nóg na wysokości, w której stykają się uda. W ten sposób nie powodują bolesnych otarć podczas chodzenia, a dzięki obecności silikonowych pasków, przez cały dzień pozostają na swoim miejscu, zapewniając ochronę przed niekontrolowanym zsunięciem.

Kto powinien sięgnąć po opaskę na uda przeciw otarciom?

Zewsząd można spotkać się z mylnym przekonaniem, że opaska na uda przeciw otarciom to akcesorium, w które powinny się zaopatrzyć jedynie panie noszące rozmiar plus size. Tym czasem okazuje się, że nawet szczupłe kobiety często miewają tego typu problem, gdyż upały i wysokie temperatury nawet u nich mogą powodować nieprzyjemne podrażnienia. To dlatego w ofercie wielu sprzedawców można spotkać się z opaskami na szczupłe, jak i nieco tęższe uda. Aby dobrać właściwy rozmiar, trzeba zmierzyć obwód uda albo zasugerować się rozmiarem pończoch samonośnych, jakie na co dzień kupujemy.

Dla elegantek i minimalistek

Wydawać by się mogło, że w kwestii opasek na uda przeciw otarciom nie można mówić o jakiejkolwiek różnorodności. To jednak błędne myślenie, ponieważ w ich przypadku także można pokusić się o pewną dozę urozmaicenia. Przeglądając oferty opasek na stronie https://www.kontri.pl/pl/menu/bielizna/piekne-nogi/opaski-na-uda-290.html można zobaczyć, że są dostępne zarówno w wersji gładkiej, jak i koronkowej, a także w kolorze beżowym, jak i czarnym.