czwartek, 26 listopad 2020 18:04

Kosmetyczne prezenty dla mężczyzn – co sprawi mu największą radość?

 zestaw kosmetyków męskich zestaw kosmetyków męskich

Różnorodne analizy pokazują, że kosmetyki są jednymi z najchętniej dawanych prezentów na różne okazje.

 

Szczególnie chętnie dajemy je na święta. Co ciekawe cieszą się z nich tak samo mężczyźni, jak i kobiety. Jednak dalej wiele osób nie wie, co będzie odpowiednim prezentem dla mężczyzny na święta. Poniżej przygotowany został krótki przewodnik po prezentach kosmetycznych dla mężczyzn. Sprawdź, czy znajdziesz inspirację dla siebie.

Perfumy męskie – jakie kompozycje zapachowe warto wybrać?

Jednym z najchętniej wybieranych kosmetycznych prezentów na święta są różnego rodzaju perfumy męskie. Jak się okazuje, produktów zapachowych dla panów jest wiele rodzajów. Przy wyborze pamiętaj, że najwięcej esencji zapachowej mają perfumy właśnie. Nieco mniej mają wody perfumowane, a najmniej wody toaletowe. Jeżeli chodzi o rodzaje zapachów, to dla panów najchętniej wybierane są nuty szyprowe, orientalne, korzenne lub drzewne. Są to wyraziste zapachy, które czasami przełamywane są nutami cytrusowymi oraz skórzanymi czy paprociowymi. Ciekawym pomysłem mogą być także zapachy oznaczane jako unisex. Są to zapachy, które mogą być wykorzystywane przez mężczyzn i kobiety. Będzie to zatem dobry pomysł na prezent dla pary.

Kosmetyki do twarzy i ciała – postaw na świąteczny zestaw

Możesz też postawić na inne kosmetyki. Przykładem mogą tutaj być produkty do pielęgnacji twarzy i ciała. Co wybrać dla mężczyzny? Jako drobny prezent możesz kupić na przykład żel pod prysznic wraz z dezodorantem. Możesz kupić te kosmetyki oddzielnie lub postawić na gotowy zestaw w świątecznym opakowaniu.

Ciekawą propozycją na nieco droższy prezent będą kosmetyki pielęgnacyjne znanych i cenionych marek perfumeryjnych lub kosmetycznych z wyższej półki. Pamiętaj, że jeżeli decydujesz się na takie rozwiązanie, kosmetyki powinny być dostosowane do cery, jaką ma osoba obdarowywana. Dlatego warto podpytać się ją o to, jakich kosmetyków używa na co dzień.

Zawsze bezpiecznym rozwiązaniem będzie zestaw kosmetyków męskich do golenia składający się z pianki do golenia, żelu łagodzącego, wody kolońskiej oraz maszynki do golenia.

Kosmetyki do pielęgnacji brody – pomysł na prezent dla nowoczesnego mężczyzny

Innym interesującym pomysłem na prezent dla nowoczesnego mężczyzny jest kupno zestawu do pielęgnacji brody. Jak się okazuje, moda na brody zawitała już kilka lat temu i do tej pory nie przemija. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na zarost z uwagi na panujące trendy w modzie.

Jeżeli chcesz obdarować mężczyznę, który dba o swój zarost, podaruj mu specjalnie skomponowany zestaw kosmetyków do pielęgnacji brody. Wśród takich kosmetyków powinien znaleźć się między innymi specjalny olejek, który wpłynie korzystnie na kondycję zarostu. Oprócz niego warto zwrócić również uwagę na mydła i balsamy pielęgnacyjne. Zobacz również gotowe zestawy, w których oprócz wymienionych kosmetyków znajdują się także grzebienie do czesania włosów oraz i ozdobne pudełka.