środa, 21 kwiecień 2021 13:34

Oddanie samochodu do skupu – czy wyjdzie nam to na korzyść?

oasiverde oasiverde pixabay

Skup samochodów swoje usługi oferuje nam już od dłuższego czasu. Tylko czy skorzystanie z jego usług wyjdzie nam na korzyść? Czy warto zdecydować się na oddanie samochodu do skupu? Odpowiadamy!

 

Jakie samochody przyjmuje skup?

Jeśli poświęcimy chwilę na sprawdzenie pełnej oferty skupu, to dojdziemy do wniosku, że mamy do czynienia z firmą, która jest w stanie przyjąć wiele różnego typu pojazdów http://oasiverde.pl. Na pewno szybko pozbędziemy się samochodów osobowych, samochodów terenowych, samochodów dostawczych, czy samochodów sportowych. Nie ma znaczenia, jakiej to marki będą pojazdy, z jakim rodzajem napędu, czy w jakiej kolorystyce. Przyjmowane są pojazdy nowe, jak i te używane. Sprawne, jak i te powypadkowe, czy poawaryjne, więc możemy być pewni, że nawet nie będzie trudności z pozbyciem się niesprawnych pojazdów. Jakby tego było mało, to przyjmowane są nie tylko pojedyncze egzemplarze, ale również całe floty samochodowe.

Jak wygląda transakcja?

Sama transakcja przebiega bardzo sprawnie i zanim się zdecydujemy oddać samochód do skupu, czeka nas spotkanie z przedstawicielem firmy. To właśnie on zajmie się obejrzeniem pojazdu, który chcemy sprzedać, a także oceni jego wartość. Jeśli zgodzimy się na zaproponowaną stawkę, to kolejnym krokiem będzie spisanie umowy. Podpisanie umowy i przekazanie kluczyków jest jednoznaczne, z tym że prawa do pojazdu przejmuje skup, a my otrzymujemy wcześniej umówią kwotę i to najczęściej bezpośrednio do ręki.

Oddanie samochodu do skupu – wyjdzie nam na korzyść, czy nie?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się formalnością, ponieważ widać, że w wielu przypadkach oddanie samochodu do skupu to jedyny sposób na szybkie pozbycie się swojego pojazdu. Skup przyjmuje jednakowo pojazdy nowe, jak i używane w dobrym stanie, jak i tym gorszym, więc nawet samochody, które nie są sprawne, możemy sprzedać w kilku prostych krokach. Jednak, czy zdecydujemy się na taki krok, to już zależy od nas, jak również od naszych potrzeb, jak i preferencji.