czwartek, 22 kwiecień 2021 09:58

Seks w dojrzałym wieku!

tabletki na potencję tabletki na potencję pixabay

Zarówno w sieci, jak i w telewizji największą uwagę poświęca się tematowi seksu młodych osób, właściwie ignorując kwestię aktywności intymnej par z długim stażem.

Powoduje to tworzenie pewnego tabu, a przecież osoby w wieku dojrzałym również mogą prowadzić udane życie seksualne i poszukiwać porad z nim związanych. Specjalnie dla takich jak Wy przygotowaliśmy zestaw wskazówek, które ułatwią osiągnięcie satysfakcji w dojrzałym związku.

Koniecznie zatroszczcie się o zdrowie!

Dojrzałość emocjonalna i seksualna niesie za sobą naprawdę wiele wspaniałych rzeczy – nie znaczy to jednak, że życie seksualne w kwiecie wieku zawsze jest usłane różami. Oczywiście, pojawiają się pewne przeszkody utrudniające osiągnięcie pełnej satysfakcji seksualnej. Warto z nimi walczyć, bo seks w dojrzałym wieku to wyjątkowa okazja, by być bliżej siebie i wspólnie walczyć ze stresem wynikającym z codzienności.

W przypadku mężczyzn w średnim wieku dużym problemem są zaburzenia potencji. Czasem są one skutkiem choroby przewlekłej, co wymaga konsultacji lekarskiej, jednak zazwyczaj wiążą się one z przekwitaniem i niewystarczającym poziomem testosteronu. W takich sytuacjach wystarczy zmiana diety, więcej ruchu i doraźne korzystanie z tabletek na potencję. Ich zaletą jest szybkie działanie – pierwsze skutki widać już po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Tabletki na potencję mają mało skutków ubocznych, a pożądany efekt utrzymuje się przez kilka godzin, dając świetne efekty oraz przyjemność seksualną.

Choć w przypadku mężczyzn problemy związane z przekwitaniem są szczególnie dotkliwe, to jednak nie oznacza to, że nie dotyczą one też kobiet. Panie często zmagają się z suchością pochwy lub brakiem libido związanym z menopauzą. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest sięgnięcie po lubrykant i konsultacja z ginekologiem, który może zalecić przyjmowanie leków hormonalnych.

Znajdźcie czas dla siebie

Warto na moment pochylić się nad kwestią braku czasu dla siebie – aby prowadzić udane życie seksualne, należy zadbać o mniej stresu oraz wspólnie spędzony czas, który da nam szansę na relaks i seksualne pobudzenie. Wiek średni to najlepszy moment na odnalezienie wspólnej pasji lub po prostu sposobu na błogie lenistwo – już nie macie na głowie małych dzieci, więc możecie skupić się na sobie i w pełni celebrować wolny czas oraz Wasz długoletni związek. Dobrym pomysłem może okazać się krótki, spontaniczny wyjazd w wyjątkowe miejsce.

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Z wiekiem trudniej nam przyzwyczaić się do zmian, jednak czasem w życiu seksualnym pojawia się tak duża rutyna, że warto zastanowić się nad jakimiś drobnymi poprawkami. Waszą przewagą jest fakt, że dobrze się znacie i możecie na spokojnie o tym porozmawiać, mówiąc szczerze o swoich potrzebach i fantazjach. Ważne, aby nie robić niczego wbrew sobie – może być tak, że nie potrzebujecie żadnych wielkich rewolucji, a zmiana pozycji, seksowna bielizna czy romantyczna kolacja przed stosunkiem dadzą radę pokonać rutynę i ponownie obudzić w Was radość ze wspólnych przeżyć w sferze seksu.