piątek, 17 lipiec 2020 17:34

Odwiedziłeś kilkanaście aptek, a leku dalej nie masz? Podpowiadamy, co robić

Wyszukiwarka leków Wyszukiwarka leków fot: pixabay.com

Nie ma co się oszukiwać, szukanie leków to bardzo często naprawdę żmudne zajęcie, które zajmuje nam wiele wolnego czasu. Kiedy musimy zakupić w miarę powszechne środki, sytuacja nie wygląda tragicznie, jednak znalezienie niezbyt popularnych specyfików dla wielu stanowi nie lada wyzywanie. Jak z tym walczyć? Wbrew pozorom sposobów jest naprawdę wiele.

Możemy stale szukać w stacjonarnych aptekach, zakupić lek przez internet czy po prostu go zarezerwować. Czym charakteryzuje się każda z opcji? Przekonajmy się.

Klasyczne rozwiązanie, czyli tradycyjna apteka

Mimo tego, że taka opcja dla wielu jest uciążliwa, to wciąż największa liczba osób decyduje się właśnie na nią. Dlaczego? Z pewnością jednym z powodów jest fakt, że tradycyjnych aptek jest cała masa. W związku z tym nie musimy przejmować się tym, że podróż do niej zajmie nam wiele czasu. Nawet w przypadku, gdy nie znajduje się ona dokładnie w naszym miejscu zamieszkania, to bez większego problemu będziemy w stanie ją znaleźć w drodze do szkoły, pracy czy sklepu. Co najważniejsze, tylko w tradycyjnej aptece będziemy mogli kupić lek na receptę (w innych przypadkach możemy je zarezerwować, czy kupić, ale jedynie z odbiorem osobistym, musimy okazać receptę farmaceucie). Zatem, jak widać, tradycyjna apteka ma naprawdę wiele zalet. Jednak każdy z nas zna sytuację, gdy po czekaniu w długiej kolejce dowiaduje się, że farmaceuta nie posiada na stanie naszego leku. Nic strasznego, przecież możemy podjechać do innej apteki. Jak już wspominaliśmy, jednak kiedy mamy do czynienia z niestandardowymi środkami, taka sytuacja może powtarzać się w nieskończoność. W związku z tym, kiedy nasz lek nie należy do popularnych (lub wręcz przeciwnie, kiedy potrzebuje go wiele osób), warto skorzystać z innych rozwiązań. Jakich?

Apteki internetowe

Zakupy internetowe to całkowita norma w wielu branżach. Sytuacja wygląda zupełnie tak samo w przypadku środków medycznych. Obroty tego kanału z roku na rok stają się większe, dlatego aptek internetowych stale przybywa. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zakupić leki, których w naszej okolicy po prostu nie ma. Najważniejsze jest jednak to, że środki możemy kupić o dowolnej porze dnia i nocy oraz będąc gdziekolwiek na świecie. Warto również wspomnieć o cenie, która bardzo często jest korzystniejsza, niż w przypadku tradycyjnych aptek. Wadą takiego rozwiązania jest oczywiście fakt, że jesteśmy zmuszeni oczekiwać na dany lek przez kilka dni. 

Wyszukiwarka leków

Wyszukiwarka leków to dość nowe rozwiązanie, które charakteryzuje się wieloma zaletami. Dzięki niej jesteśmy w stanie znaleźć szukany środek w najbliższej aptece. Najważniejszą funkcją takiego rozwiązania jest jednak rezerwowanie leków online. W związku z tym, jeśli znajdziemy lek, który potrzebujemy, możemy go zarezerwować, a później zakupić. To naprawdę świetne rozwiązanie, gdyż będziemy mieli pewność, że po dotarciu na miejsce, środek w dalszym ciągu będzie na nas czekał, a my nie stracimy naszego cennego czasu. Wyszukiwarki leków mają w swojej bazie całą masę aptek, dlatego możemy być pewni, że większość leków zostanie po prostu znaleziona. Plusy tego rozwiązania?

  • bez wychodzenia z domu sprawdzamy, gdzie dostępne są medykamenty, których potrzebujemy,
  • rezerwujemy je, mamy pewność, że gdy dotrzemy do apteki, będą na nas czekać,
  • możemy wybrać najlepszą ofertę cenową.