środa, 15 lipiec 2020 16:30

Niwelowanie nadpotliwości botoksem. Jak przebiega zabieg? Czy jest bolesny?

Leczenie nadpotliwości Warszawa Leczenie nadpotliwości Warszawa

Botoks to wszechstronny związek stosowany w medycynie estetycznej. Za jego pomocą można nie tylko zmniejszać zmarszczki, ale również niwelować nadpotliwość. Na czym dokładnie polega taka procedura?

 

 U wielu osób z problemem nadmiernej potliwości codzienna higiena, noszenie ubrań z naturalnych włókien oraz stosowanie antyperspirantów nie pomaga. Gdy pocenie się nadal występuje i jest poważnym problemem, warto zdecydować się na zabieg na https://nadmiernapotliwosc.warszawa.pl/leczenie-nadpotliwosci-warszawa/ oferuje wiele gabinetów, w których można go wykonać.

Leczenie nadpotliwości – zastrzyki z botoksu

Botoks, który nazywany jest także toksyną botulinową oraz jadem kiełbasianym, jest substancją, która może być silnie toksyczna dla układu nerwowego. Jednak wtedy, gdy stosowana jest w małych ilościach, posiada działanie terapeutyczne.

Najczęściej toksyna botulinowa kojarzona jest z usuwaniem zmarszczek, lecz również może być ona używana na nadpotliwość Warszawa ma gabinety, w których także można skorzystać z zabiegów z jej użyciem.

Botoks jest substancją, która powoduje miejscowe blokowanie przewodnictwa nerwowego. Głównym celem leczenia nadpotliwości z użyciem toksyny botulinowej jest wtedy zredukowanie pracy gruczołów potowych przez zablokowanie doprowadzania do nich impulsów nerwowych – w rezultacie pocenie się jest o wiele słabsze niż przed zabiegiem.

Leczenie nadpotliwości – przebieg zabiegu

Procedura leczenia nadpotliwości z użyciem botoksu jest szybka i bezpieczna, dlatego też wystarczy tylko 15-30 minut, aby ją wykonać.

Przebieg zabiegu leczenia nadpotliwości z użyciem botoksu to:

  • kontrola miejsca zabiegowego przez lekarza

  • zastosowanie znieczulenia – powierzchniowego, miejscowego

  • wstrzyknięcie botoksu w miejsca, w których wydziela się pot – pachy, stopy, dłonie

 

Jako że zabieg może być dość bolesny, standardowo stosuje się znieczulenie. Dodatkowo, podczas wstrzykiwania botoksu na miejsce zabiegowe może być skierowany zimny nawiew.

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie, opuchlizna, małe zasinienia, które zanikają w przeciągu paru kolejnych dni.

Leczenie nadpotliwości – rezultaty zabiegu z użyciem botoksu

Potliwość po zabiegu nie jest zredukowana od razu. Najczęściej optymalne rezultaty można zauważyć po około tygodnia od wykonania procedury.

Efekt zabiegu utrzymuje się najczęściej przez około 6-9 miesięcy. W tym czasie pacjent może cieszyć się większym komfortem bez kłopotliwej potliwości. Następnie może być on wykonany kolejny raz. Co ważne, każdy kolejny zabieg wydłuża czas redukcji nadpotliwości.