czwartek, 29 październik 2020 17:47

Oryginalne dekoracje do domu, czyli lampy origami

lampy Abigali lampy Abigali

Lawirują między tym, co nowe i okiełznane, obserwują i nazywają, ubarwiają naszą szarą codzienność poprzez konsekwentne adaptowanie wspólnej rzeczywistości. Kreatorzy mody - co mają do powiedzenia w temacie origami?

 

Przyzwyczailiśmy się do jednolitości formy, przyjmowania gotowych wycinków rzeczywistości, bazowania na opisanych ładunkach kulturowych i niewykraczania poza raz określone konwencje. Co wyniknie z nadpisania klasycznych schematów? Czy papier może ustąpić miejsca grze fotonów i tworzywom sztucznym?

Designerskie lampy Abigali podejmują to wyzwanie - minimalistyczne twory origami, inspirowane naturą, rzucają nowe światło na ponad tysiącletnią sztukę. Co można osiągnąć w wyniku połączenia klasyki z nowoczesnością?

Złoty paw Abigali

Paw origami przywodzi na myśl kartkę papieru, która wraz z upływem czasu i wykonaniem setek ruchów, odsłoni pełnię swojego potencjału, przybierze nową, głęboko skrywaną formę. 

Złoty paw Abigali  

Złoty paw Abigali

Lampa origami paw Abigali najlepiej prezentuje się po zmroku. Ciepłe światło, sukcesywnie wylewające się przez precyzyjnie wydrążone otwory, rozpościera na ścianie strumień bieli, który dopełnia stonowana kolorystyka lampy. Paw dekoruje przestrzeń za pomocą ciepłej poświaty. Dokonuje pełnego przeistoczenia w obrębie zaledwie jednej chwili. Wystarczy włączyć światło!

Byk o dwóch twarzach

Lampa o wizerunku byka marki Abigali stanowi wyrazistą alternatywę dla omówionej uprzednio pozycji.  W przeciwieństwie do złotego pawia - omawiany produkt nie wzbudza tyle uwagi, w końcu: byk jaki jest, każdy widzi. 

Nie dajcie się jednak zwieść jego pozornie oczywistej ekspresji - jednolita forma ulegnie wyraźnemu przekształceniu tuż po włączeniu światła: oczy nabiorą głębi, zakrzywione rogi zyskają swoje świetlne odpowiedniki, a ciepłe strużki światła leniwie rozpłyną się po ścianie. Rytuał origami właśnie został dokonany!

Byk Abigali

Byk Abigali

Na stronie producenta można znaleźć katalog, a w nim oryginalne oświetlenie Abigali o kształcie byka, które dostępne jest w dwóch wariantach kolorystycznych. Delikatna biel, czy dosadna czerń? Wybór należy do Was!

Nowoczesny kinkiet origami - Jeleń od Abigali

Jeleń Abigali przypadnie do gustu leśnikom i miłośnikom lasów! Podobnie jak w przypadku poprzednich pozycji - lampa origami wybrzmiewa pełnią mocy po zmroku. Po naciśnięciu włącznika światła oczom właściciela ukaże się okazałe poroże, a przestrzeń wokół lampy zabarwi się świetlaną aureolą. 

Jeleń Abigali

Jeleń Abigali

Pojedyncze spojrzenie na znajdujące się na froncie, podwójne wypustki z tworzywa sztucznego, przywoła szereg konotacji z odpowiednio pozaginanymi partiami papieru.  Metal, papier? Nie wiadomo! 

Lampy Abigali, podobnie jak i właściwa - klasyczna sztuka składania papieru, bazują na przewrotności formy, lekkości wyrazu i zdumiewającym efekcie końcowym. Stanowiąc tym doskonały wybór do domowych, prywatnych wnętrz, ale również komercyjnych biurowców. Seria Abigali sprawdzi się doskonale wszędzie tam, gdzie zabawa formą jest wskazana, a oderwanie od zwykłych i przyziemnych praktyk potrzebne. Zachęcamy do sprawdzenia katalogu marki, w którym można znaleźć nie tylko oryginalne oświetlenie Abigali w kształcie pawia, byka czy jelenia, ale także wysokiej jakości energooszczędne lampy LED idealne do domu, biur i innych przestrzeni komercyjnych.