wtorek, 22 grudzień 2020 17:14

Perfumy rodziny Terenzi — trzy pokolenia perfumiarzy

Perfumy Tiziana Terenzi Perfumy Tiziana Terenzi

Włoska rodzina Terenzi od lat tworzy niezwykłe perfumy niszowe, które w Polsce jeszcze nie są tak znane, jak światowe marki, które znajdziemy w sklepach i galeriach handlowych.

A szkoda, ponieważ cechuje je niezwykłe wyrafinowanie i elegancja. Oto historia trzech pokoleń rodziny Terenzi, której celem stało się pochwycenie i uwiecznienie w formie zapachów idei piękna i miłości oraz pierwotnego magicznego ognia w swoich świecach.

Perfumy Tiziana Terenzi to niezwykłe połączenie elegancji, wyrafinowania i uczuć. To coś więcej niż buteleczka z wodą zapachową. To próba zamknięcia emocji i pasji w jednej kropli zapachu. Właśnie dlatego są one tak niezwykłe i porywające.

Historia Terenzich – miłość do piękna i zapachów przekazywana z pokolenia na pokolenie

Dzieje rodu Terenzich sięgają XV-wiecznego Rimini, gdzie żył Gabriele Terenzi, wielki miłośnik sztuki i alchemii. Ta miłość do sztuki i piękna tkwi głęboko w członkach tej rodziny. Drogę do tworzenia niezwykłych zapachów otworzył Guglielmo Terenzi, były oficer kawalerii, z wielkim zamiłowaniem do piękna i harmonii. Człowiek o wielu talentach grał na instrumentach, pisał poezje i poszukiwał estetyki piękna.

Dzięki żonie Luigii otworzył małe laboratorium rzemieślnicze we własnym domu. To właśnie tam powstała pierwsza kolekcja zapachowa wód kolońskich opartych na naturalnych woniach pochodzących z Włoch. A to był dopiero początek historii perfum rodziny Terenzi.

Wiedza przekazywana z ojca na syna

Swoją wiedzę i pasje Guglielmo Terenzi przekazał swojemu synowi Evelino. Jednak nie tylko. Uczył syna tworzenia harmonijnych, pełnych napięcia i emocji zapachów, wykorzystując do swych inspiracji umiłowaną przez nich muzykę.

Evelino Terenzi pasję do zapachów połączył z praktyczną wiedzą techniczną. Używane do dzisiaj maszyny do produkcji świec zostały zaprojektowane i stworzone, przez niego osobiście. Mały rodzinny warsztat ojca zaczął rozbudowywać i tworzyć magiczne miejsce, pełne niespodzianek, które zachwyca do dziś. Swoją miłość i pasję twórczą przekazał następnie swoim dzieciom, córce – Tiziana Terenzi oraz synowi – Paolo Terenzi, którzy razem stworzyli niezwykły duet kreacji i harmonii.

Perfumy Tiziana Terenzi

Tiziana Terenzi jest dyrektorem kreatywnym i projektantką sztuki użytkowej. Współpracowała przez lata z licznymi markami biżuterii. Dba o to, by każdy powstały zapach został zamknięty w pięknej buteleczce, oddającej jego charakter. Dlatego dba o każdy najdrobniejszy szczegółów powstających przedmiotów, które są, jak małe dzieła sztuki.

Wykorzystuje w nich najwyższej klasy produkty, takie jak dmuchane włoskie szkło, 24-karatowe złoto, płatki srebra, włoskie drewno, czy ręcznie cięta, naturalna skóra.

W 2015 roku otrzymała nagrodę Best of the Best, magazynu Robb Report za kreację Chimeare z kolekcji Anniversary. Kolejny wielki sukces wiązał się z serią perfum Luna.

Historia Paola Terenzi

Paolo Terenzi po swym dziadku odziedziczył wiele talentów, w tym umiłowanie do muzyki, zapachów oraz filozofii. Jest człowiekiem o niezwykle wszechstronnej wiedzy. Jest zawodowym muzykiem, absolwentem prawa i filozofii, studiował również chemię oraz fizykę. Jest wspaniałym gawędziarzem oraz poetą. Te niecodzienne połączenie talentów umożliwiło Paolo Terenzi tworzenie niezwykłych kompozycji zapachowych.

W swej pracy korzysta jedynie z naturalnych surowców, których poszukuje osobiście, jeżdżąc po całym świecie. Obecnie w bibliotece zapachów posiada około 300 materiałów o najcenniejszych nutach zapachowych, z których tworzy niepowtarzalne kreacje. Od lat współpracuje z międzynarodowymi domami mody i designu.

W 2012 roku Tiziana Terenzi i Paolo Terenzi postanowili stworzyć własną markę. Tak właśnie powstała marka Tiziana Terenzi, która bardzo szybko zaczęła odnosić ogromne sukcesy. Świadczy o tym między innymi fakt, że już 2 lata później byli nominowani do finalistów Fifi Awards (perfumeryjnych Oskarów) za jeden ze swoich zapachów.