piątek, 01 kwiecień 2022 19:18

Pościel do pokoju dziecka – zobacz, co jest najważniejsze przy jej wyborze

Sklep z pościelami Sklep z pościelami Jasieczek.com

Urządzając pokój dziecka wiele osób zwraca uwagę na detale i dodatki, tak aby wszystko ze sobą dobrze współgrało. Jednym z takich dodatków jest pościel.

Jednak warto pamiętać, że ma ona także inne zadanie. Chroni ona dziecko przed chłodem w czasie snu, a także dobrze dobrana zwiększa komfort i efektywność spania. Czym zatem kierować się przy wyborze pościeli do dziecięcego pokoju? Zobacz najważniejsze informacje na ten temat.

Jaką pościel wybrać do pokoju dziecka?

W przypadku pościeli dziecięcej bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę na jej jakość, a także to, z jakiego materiału została wykonana. Jeżeli decydujesz się na pościel z kolorowym nadrukiem, dowiedz się, czy materiał, a także farby użyte do nadruku mają odpowiednie certyfikaty.

Sklep z pościelami - Jasieczek.com

Sklep z pościelami - Jasieczek.com

Jest to ważne z uwagi na to, że przy użyciu nieodpowiednich barwników, u dziecka może pojawić się reakcja alergiczna. Jeżeli chodzi o materiał, to warto wybierać pościele bawełniane, które są łatwe w utrzymaniu w czystości. Pozwalają one także skórze oddychać, a to zmniejsza ryzyko przegrzewania się w czasie snu. Przy wyborze pościeli dla dziecka zwróć uwagę także na to, jak jest ona zapinana. W przypadku poszewek dla dzieci, warto zwróci szczególnie uwagę na te, które są zapinane na tzw. bezpieczne zamki błyskawiczne, które chowane są w zakładce materiału.

Wzory pościeli dziecięcej – co jest teraz najmodniejsze?

Sklep z pościelami oferuje szeroki wybór modeli pościeli dziecięcej. Dla najmłodszych dzieci, warto wybierać proste wzory, a najlepiej jednokolorowe, jasne pościele bawełniane, które można prać w nieco wyższych temperaturach niż te, które mają wiele kolorowych wzorów czy są w nietypowym kolorze. Jeżeli szukasz pościeli dla nieco starszego dziecka, zwróć uwagę na Pościel 3D, która może przedstawiać wzory geometryczne, sprawiające wrażenie trójwymiarowości.

Sklep z pościelami - Jasieczek.com

Sklep z pościelami - Jasieczek.com

Zwróć uwagę, że niekiedy określenie to odnosi się także do splotu materiału, który został użyty do stworzenia pościeli. Wśród modnych dziecięcych wzorów na pościel znajduje się także wiele pozycji nawiązujących do ulubionych bajek dziecięcych. Maluchy ucieszą się także z pościeli dwustronnej oraz takiej, która będzie ozdobiona ich ulubionymi zwierzętami lub zabawkami.

Jak dbać o pościel dziecięcą?

Jeżeli chcesz, aby wybrana przez ciebie pościel służyła twojemu dziecku jak najdłużej, pamiętaj o tym, aby odpowiednio o nią zadbać. Pościele z nadrukami oraz z delikatniejszych materiałów, powinno się prać w ok. 40 stopniach. Natomiast jednolite, bawełniane pościele można prać w nieco większej temperaturze. Pamiętaj, żeby zawsze zapoznać się z zaleceniami producenta pościeli, co do tego, jak dany produkt powinno się prać i suszyć..