niedziela, 21 sierpień 2022 14:32

Powstawanie zakoli - droga do łysienia

przeszczep włosów przeszczep włosów pixabay

Powstawanie zakoli jest pierwszym etapem łysienia. Wbrew ogólnemu przeświadczeniu, rozwój łysienia można zatrzymać.

Standardowa recepta uwzględnia leki farmakologiczne i odpowiednią pielęgnacją, jednak wspomniane metody są na dłuższą metę nieskuteczne i jedynie chwilowo hamują rozwój wypadania włosów. Co zrobić, kiedy na głowie pojawią się zakola? Problem zakoli dotyka głównie mężczyzn, a podłoże ich powstawania może wynikać z wielu czynników. Na wypadanie włosów na skroniach wypływ ma skłonność genetyczna, przez dietę i stres, a także przez zażywanie leków na różne choroby. Najskuteczniejszym z działań wspomagających zagęszczenie włosów i zatrzymanie powstawania zakoli jest technologia laserowa. Stosuje się ją w warszawskim gabinecie medycznym Wellclinic .

Zatrzymanie powstawania zakoli w Wellclinic 

W ofercie kliniki medycyny estetycznej Wellclinic znajduje się skuteczne i trwałe usuwanie zakoli oraz oznak łysienia. Program zabiegowy na skórę głowy bazuje na działaniu ultra nowoczesnego lasera Fotona Dynamis Sp, które synergicznie łączy się z biostymulatorami tkankowymi. Dwie światowej klasy technologie pozwalają na usunięcie zakoli i zagęszczenie włosów aż o 300% lepiej niż w przypadku tradycyjnych metod medycznych. Zabieg na zakola i łysienie laserem Fotona z biostymulatorami tkankowymi jest rekomendowany przez wykwalifikowanych lekarzy z całego świata. Badania kliniczne przeprowadzone przy zabiegu Fotoną potwierdzają, że seria trzech wizyt jest w stanie zagęścić włosy aż o 86% i usunąć wstydliwe zakola.

Dlaczego lepiej podjąć się laseroterapii, niż przeszczepowi włosów?

Fotona Hair Restoration to terapia, która zatrzymuje powstawanie zakoli i odwraca proces łysienia. Działanie lasera jest niezależne od podłoża problemu - jesli zakola powstały przez skłonności genetyczne, laser redukuje ich widoczność i powstrzymuje rozwój choroby. Dzięki przypominającym zabiegom łysiejące obszary stają się przeszłością, a włosy otrzymują drugie życie. Co więcej, zabieg na zakola nie tylko odbudowuje strukturę obumarłych włosów, ale również pobudza nowe mieszki do wzrostu - dzięki temu włosy mogą stać się gęstsze, niż przed powstaniem problemu. W efekcie włosy wzmacniają się przez kilka miesięcy, a terapia wymaga tylko 6 wizyt w częstotliwości tygodniowej. To zdecydowanie opłacalna inwestycja zarówno czasu, jak i pieniędzy - efekty, jakie uzyskują klienci Wellclinic są często są lepsze niż przeszczep włosów za ponad 30 tysięcy.

Przebieg zabiegu na zakola i łysienie

Zabieg na łysienie androgenowe i zakola trwa jedynie około 15-20 minut. Czas wizyty jest zależny od obszaru zabiegowego. Leczenie łysienia składa się z dwóch kluczowych etapów. Pierwszy to laseroterapia urządzeniem Fotona Hair Restoration. Fotona Dynamis SP Pro emituje długie impulsy lasera, które bezpośrednio oddziałują na uśpione cebulki. Działanie ma na celu pobudzenie mieszek włosowych do szybkiego wzrostu. W następnej kolejności Wellclinic wykonuje z biostymulację - Nucleofill Hair. To mezoterapia wykonywana preparatem z polinukleotydami. Substancja ta pobudza mikrokrążenie, a także udrażnia i zwiększa transport mikroelementów. Polinukleotydy zawarte w Nucleofill Hair są naturalnym boosterem komórkowym - pobudzają wzrost i hamują wypadanie włosów.