środa, 17 sierpień 2022 19:01

Czy niestandardowy rozmiar materaca 90x180 cm, stanowi problem?

Godre Godre pixabay

Coraz częściej nietypowy rozmiar materacy staje się popularny. To wszystko za sprawą chęci wypełnienia każdej przestrzeni, która umożliwia stwożenie miłej i przytulnej sypialni, nawet w małych pomieszczeniach.

Klienci mają świadomość dużego wybory niestandardowych rozmiarów,  dlatego nie boja się,  zamawiać ram łóżek, w nietypowych rozmiarach czy formach.

Większy problem pojawia się, kiedy trzeba wybrać jeden model materaca 90x180 cm spośród tak dużej oferty. Najlepsze materace 90x180 cm znajdziesz na https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-90x180-cm-do-lozka-do-spania

Na czym się skupiać przy wyborze materaca?

Rynek oferuje szereg konstrukcji i jeszcze więcej surowców wykańczających powierzchnie materaca.  Dlatego warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych surowców.

Producenci jako bazy używają surowca jakim jest pianka Hr, wysokoelastyczna. Dopiero na tak przygotowaną podstawę nakładają, warstwy i w ten sposób  model materaca staje się bogatszy w wykończenie i bardziej komfortowy.

Z pośród dostępnych na rynku wyróżniamy pianki tj: pianka lateksowa, pianka visco memory, profilowany molet, profilowane visco molet. Są to surowce o stopniu średnio twardym H2.

Dla kogo materac z warstwami o stopniu średnio twardym?

Wybierając model materaca, musimy skupić się na swoich oczekiwaniach.  Musimy też wiedzieć, w którym z przedziałów stopnia twardości materaca się mieścimy.

Rozróżniamy cztery twardości od materacy miękkich po bardzo twarde. Te z wykończeniem piankowym są średnio twarde, przeznaczone dla osób z wagą ciała nie przekraczającą 100 kg.

Jednak odczucie twardości powierzchni materaca może być zmienna, w zależności od zastosowanej sprężyny lub jej brak.

Materac na sprężynie czy pianowy, który lepszy?

To jakiego dokonamy wyboru zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Materace 90x180 cm piankowe ze względu na brak konstrukcji i punktów podparcia poleca się osobom z wagą ciała do 60 kg lub dzieciom. Materace piankowe, jeśli zostaną odpowiednio dobrane mogą stworzyć bardzo komfortowe miejsce do snu. Wybór jeśli chodzi o materace na konstrukcji pocket czy multipocket mają więcej zależności. Pierwszy to waga i oczekiwanie klienta. Konstrukcja pocket ma 262 sztuki sprężyn na m2, i jest konstrukcją delikatnie pracującą. Odczucie ruchu samych sprężyn zwiększa się przy wyższej wadze ciała. Sprężyna multipocket wybierana jest przez osoby lubiące mocne podparcie, z małą elastycznością konstrukcji. Wkład ten ma 510 sprężyn/m2, mniejszej średnicy o kształcie walca. Konstrukcja multipocket podbija twardość materaca niezależnie od jego wykończenia.

Gdzie kupić niestandardowy rozmiar materaca 90x180 cm

Niestandardowy rozmiar materaca wydawać by się mogło będzie trudno dostępny. Nic bardziej mylnego. Niektórzy producenci materacy specjalizują się w nie standardach. Sprawdzonym producentem takich rozmiarów materacy jet firma Godre. Cały oferowany asortyment z modelami materacy 90x180 cm znajdą Państwo w sklepie internetowym Godre.pl. W razie problemów przy wyborze materaca, chętni pomocy są konsultanci z którymi można skontaktować się poprzez stronę sklepu.