piątek, 10 grudzień 2021 11:55

Prezenty świąteczne dla dzieci – co kupić?

zabawki kreatywne zabawki kreatywne pixabay

Okres świątecznego obdarowywania się prezentami coraz bliżej. Czas zatem zacząć tworzyć listę zakupów oraz zaplanować co każda z bliskich nam osób znajdzie pod choinką. To szczególnie ważne, jeśli planujesz wybrać prezenty dzieci.

 

Skąd brać pomysły na prezent dla dzieci

Dobór zabawek nie jest wbrew pozorom kwestią łatwą i wymaga nieco planowania. Najmłodsze dzieci, w pierwszych latach swojego życia, najwięcej uczą się o świecie właśnie poprzez zabawę. Z tego względu tak ważne jest aby sprezentowana maluchowi zabawka była nie tylko kolorowa i piękna, ale miała także właściwości stymulujące rozwój. Poznaj nasze pomysły na prezenty świąteczne dla dzieci w różnym wieku!

Czasem największy problem to nie kupno prezentu, ale sam pomysł na to, co mogłoby przypaść do gustu dziecku. W dobie nowych technologii wydaje się to zadaniem niemal karkołomnym, skoro maluchy mają dostęp do urządzeń multimedialnych oraz od najmłodszych lat potrafią korzystać z Internetu. Wydaje się, że wybór oryginalnego prezentu jest niemożliwy.

Pomysły na prezent dla dzieci mogą przychodzić łatwiej, gdy planuje się podarunki dla własnych pociech. Wystarczy jednak ruszyć głową – może okazać się, że ciekawa gra planszowa sprawi maluchowi znacznie więcej radości niż spędzenie kolejnej godziny przed wyświetlaczem komputera.

Pomysły na prezenty świąteczne dla dzieci – nasze top 5

Dobre pomysły na prezenty świąteczne dla dzieci uparcie nie przychodzą? W takim razie skorzystaj z naszych propozycji, wybranych na podstawie zabawek kreatywnych dostępnych w ofercie sklepu internetowego Mądra Mama.

  • Wysokiej jakości gryzak dla niemowlaka

Postaw na piękny gryzak. Dzięki takiej zabawce maluch będzie mógł bezpiecznie masować dziąsła w czasie ząbkowania. Przy tym, dodatkowy gryzak zawsze też znajdzie zastosowanie, np. w czasie spaceru albo wyjazdu. Wybierz zabawkę wykonaną z miękkiego drewna klonowego lub z naturalnego kauczuku.

  • Deska do treningu równowagi

To opcja, które sprawdzi się znakomicie dla dzieci w każdym wieku. Deska-bujak nada się do zabawy z kilkumiesięcznym maluchem, sprawi sporo frajdy ruchliwemu kilkulatkowi, a nawet nada się do wspólnej zabawy z rodzicami. Aktywna zabawa wspierająca prawidłowy rozwój ciała? Zawsze dobra opcja!

  • Zestawy kreatywne

Oryginalnym pomysłem będzie np. zestaw do samodzielnego wykonania zabawki. Mogą być to zestawy do szycia lub dekorowania innych przedmiotów przy pomocy farbek lub koralików. Najważniejsze, że taka zabawka będzie samodzielnie przygotowana przez malucha. To opcja dla dzieci wykazujących zainteresowania artystyczne i techniczne.

  • Zagadki logiczne

Zabawki, które pomagają trenować umiejętność logicznego myślenia oraz wyobraźnię, to świetna opcja dla dzieci w wieku przedszkolnym. Może być to układanka z drewna lub gra zręcznościowa z labiryntem, przez który trzeba przeprowadzić kulkę. Oldschool w najlepszym wydaniu.

  • Gra zręcznościowa lub planszowa

Absolutna klasyka, czyli gry. Ich zaletą jest łączenie przy jednym stole kilku graczy, dzięki czemu rodzeństwo czy rodzice mogą spędzić wspólnie nieco czasu, pochylając się nad ulubioną grą. Znakomita opcja, którą można dostosować do wieku i umiejętności dziecka.

Czym kierować się wybierając prezenty na święta dla dzieci

Chcąc wybrać odpowiednie prezenty święta dla dzieci należy zastanowić się kogo w ogóle chcemy obdarować. Oczywistym jest, że podarunek dla dziecka w wieku kilku lat będzie znacznie różnił się od prezentu dla starszaka lub ucznia szkoły podstawowej. A co z najmłodszymi maluszkami, w wieku kilku miesięcy? Kluczem jest dopasowanie prezentu do wieku obdarowywanego dziecka.

Innym kluczem, który można przyjąć, to zainteresowania. Bazując na tym, jakie hobby ma dany maluch, można dobrać prezent, który wpisze się w jego pasje. Być może są to dinozaury, motoryzacja lub zwierzęta? Czy obdarowywany maluch lubi spędzać czas aktywnie, czy może preferuje tworzyć rzeczy własnoręcznie lub rysować? To cenne podpowiedzi, z których warto skorzystać. Zasada ta ułatwi dobór prezentów zarówno na święta, jak i podarunków z okazji urodzin.

Poświęć nieco czasu na poszukiwania odpowiednich prezentów dla dzieci lub skorzystaj z naszych sugestii. Niech święta okażą się magiczne, a podarunki dla najmłodszych jak najbardziej trafione!