sobota, 11 grudzień 2021 18:03

Jak urządzić mały pokój dziecięcy? Poznaj funkcjonalne rozwiązania!

martin meble martin meble

Stworzenie wymarzonego pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie dla rodziców. I choć mogłoby się wydawać, że aranżacja wnętrza jest przyjemnym elementem, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Trudności pojawiają się w momencie, kiedy pomieszczenie o małym metrażu trzeba zamienić w przyjazną dla smyków przestrzeń. Zastanawiasz się, jak urządzić mały pokój dla dzieci? Podpowiadamy!

 

Jakie kolory zastosować w małym pokoju dziecięcym?

Nie jest tajemnicą, że małe pomieszczenia nie lubią ciemnych i przytłaczających kolorów. Warto więc postawić na odcienie z jasnej palety barw, aby optycznie powiększyć pokój i stworzyć przyjazną dla najmłodszych przestrzeń. Pudrowy róż czy delikatne odcienie niebieskiego z pewnością idealnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Co więcej, świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie wzorów na ścianie w postaci pasów. Jeżeli będą miały układ pionowy, to wnętrze wyda się wyższe. Natomiast jeśli paski będą poziome, pomieszczenie stanie się szersze dla oka. W przypadku małych pokoi warto zastosować tego typu zabiegi, co przełoży się na zadowalający efekt finalny.

Jak wybrać meble do małego pokoju dziecięcego?

Organizacja pokoju o małym metrażu zawsze jest wyzwaniem. Nic więc dziwnego, że aranżacja niewielkiej przestrzeni dziecięcej budzi wiele wątpliwości. W takim przypadku warto zrezygnować z dodatkowej komody czy dużej szafy, które, mimo iż pomieszczą wiele rzeczy, to przytłoczą całe pomieszczenie. Ponadto należy pamiętać, że w tym przypadku mniej znaczy lepiej. Dziecko powinno mieć przede wszystkim miejsce do zabawy. Warto więc postawić na minimalistyczne umeblowanie, w którym mieszczą się tylko najpotrzebniejsze elementy. Komoda, biurko, łóżko i regał na zabawki to meble, które najczęściej pojawiają się w małych pokojach dziecięcych.

Funkcjonalne rozwiązanie – łóżko piętrowe

W małych pomieszczeniach każdy metr jest na wagę złota. Z tego względu warto zastosować funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić trochę przestrzeni. W przypadku dwójki dzieci świetnym pomysłem jest łóżko piętrowe. To doskonały sposób, który zminimalizuje ilość mebli. Co więcej, tego typu rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. W końcu kto nie marzył o łóżku z drabinką, w którym można stworzyć własną bazę? W sklepie https://martimeble.pl/ dostępne są rozmaite łóżka dziecięce – zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Zapoznaj się z ich ofertą i wybierz funkcjonalne rozwiązanie do pokoju Twoich dzieci!