poniedziałek, 21 sierpień 2023 15:27

Rysujemy serca na paznokciach

pędzle precyzyjne do manicure pędzle precyzyjne do manicure Zdjęcie dodane przez Valeria Boltneva: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/reka-osoby-z-rozowy-manicure-939835/

Jaka stylizacja paznokci podkreśli młodzieńczość i kobiecość? Zdecydowanie są to paznokcie w serca. Taki manicure można wykonać na różne sposoby, m.in. przyklejając gotowe naklejki, używając szablonu lub stempli. Czy wiesz, że istnieje sposób, aby serca na paznokciach wyglądały perfekcyjnie i miały unikalny charakter? Zaopatrz się w pędzle precyzyjne do manicure! Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, jak narysować serce na paznokciu. Ciesz się swoją wymarzoną stylizacją już dziś!

 

Paznokcie serca — wzory i kolory w najnowszych trendach

Serce na paznokciach może mieć różne rozmiary — efektownie wygląda jedno duże, zajmujące całą powierzchnię płytki paznokcia. Inną możliwością są niewielkie i dyskretne wzory. W manicure nie ma ograniczeń — zdobienia mogą być widoczne tylko na wybranych palcach, np. serdecznym i wskazującym, tylko na kciuku lub na wszystkich paznokciach.

Ciekawie wyglądają czerwone paznokcie z sercem namalowanym na zakończeniach paznokci.

Paznokcie w serduszka — garść inspiracji

Co więcej, dzięki wzorom można nadać paznokciom nowej faktury — serca nie muszą być płaskie, a lekko wypukłe. Brak ograniczeń dotyczy również wybieranych kolorów. Aby urozmaicić stylizację, nie trzeba trzymać się klasycznej czerwieni, różu i bieli. W ostatnim czasie modne są złote, srebrne, bordowe, a nawet fioletowe serca.

Co więcej, na każdym paznokciu można mieć inny kolor wzoru. Mogą być wykonane z brokatu lub ozdobione diamencikiem we wnętrzu serca. W ostatnim czasie popularność zyskują także czarne paznokcie z sercem.

Jak zrobić serce na paznokciach? Zapewnij sobie precyzję działań!

Serduszka na paznokciach są efektowne, a przy tym proste do wykonania niezależnie od poziomu zdolności manualnych. Wykonuje się je podobnie, jak klasyczne hybrydy, czyli:

  • przygotowuje płytkę paznokci do stylizacji — oczyszczanie, odtłuszczanie, piłowanie, odsunięcie skórek;
  • nałożenie i utwardzenie bazy w lampie;
  • nałożenie pierwszej warstwę lakieru i utwardzenie w lampie;
  • malowanie serc i utwardzenie w lampie;
  • aplikacja topu.

Zastanawiając się, jak zrobić serce na paznokciu, dobrym rozwiązaniem będzie użycie pędzli precyzyjnych do manicure. Za ich pomocą należy nanieść wybrany lakier na płytkę paznokcia tak, aby powstały obok siebie dwie kropki (im większe kropki, tym większe serduszko). Następnie pędzelkiem rozciągnąć lakier ku dołowi tak, aby rozsmarowane punkty połączyły się końcem, co finalnie da wzór serca.

Pięknie ozdobione paznokcie a precyzyjne narzędzia do stylizacji

Jak widać, tworząc wybrane wzory, warto zaopatrzyć się w precyzyjne narzędzia do stylizacji, które znacznie ułatwią wykonanie manicure. Dzięki różnym rodzajom pędzli zyskuje się pełną swobodę działania, która pozwala spełniać swoje artystyczne zachcianki.