niedziela, 25 lipiec 2021 14:44

Szkło jako ozdoba w domu i mieszkaniu? My mówimy TAK!.

Petera szklarstwo Petera szklarstwo

Szkło znane jest ludzkości od tysięcy lat. Pierwsze próby jego wytapiania podejmowano już w starożytności.

 

Jednak to era nowożytna przyniosła prawdziwy rozwój tego rzemiosła. Pojawiały się warsztaty specjalizujące się nie tylko w wytwarzaniu praktycznych, ale i dekoracyjnych produktów wykonanych ze szkła. Dzisiaj bardzo często oba te rozwiązania łączone są ze sobą, by klientom oferować produkty codziennego użytku o estetycznym wykonaniu. Ale czy szkło jest dobrym produktem do wykonywania balustrad, paneli ściennych jest dobrym pomysłem?

Czy stosowanie szklanych elementów w domu to dobry pomysł?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zastosowanie elementów szklanych w różnych pomieszczeniach w domu to bezpieczne rozwiązanie. Jak się okazuje, obecnie proponowane przez producentów elementów wykończeniowych czy dekoracyjnych produkty wykonywane są z wysokiej jakości, bezpiecznego szkła. Jest ono przygotowywane tak, aby nawet przy uszkodzeniu nie rozsypywało się na kawałki. Jest to możliwe dzięki hartowaniu oraz zabezpieczeniu specjalną folią. Dodatkowo szkło tego typu jest odporne na działanie wysokich temperatur, co sprawia, że można je stosować np. jako osłony kominkowe czy dekoracyjne panele ścienne w kuchni, przy kuchenkach gazowych, które wydzielają dużo ciepła.

Szukasz praktycznych i efektownych rozwiązań do domu lub mieszkania? Postaw na szkło!

Szkło w domu, jako dekorację można wykorzystać na wiele sposobów. Części osób kojarzy się ono głównie z różnego rodzaju drobnymi bibelotami lub dekoracyjną zastawą stołową. Jednak można też wybrać większe elementy szklane, będące jednocześnie dekoracją i praktycznym rozwiązaniem zwiększającym funkcjonalność wybranych pomieszczeń. Obok wspomnianych wyżej paneli ściennych czy osłon kominkowych, warto wspomnieć także między innymi o balustradach schodowych czy panelach do kabin prysznicowych lub drzwi wewnętrznych. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak takie rozwiązania prezentują się w różnych aranżacjach domu czy mieszkania, zajrzyj na stronę: https://www.petera-szklarstwo.pl/