piątek, 23 kwiecień 2021 18:14

Tajniki sukcesu sprzedaży na Amazonie

Sprzedaż na Amazon Sprzedaż na Amazon adobestock

Amazon to światowy gigant w e-handlu. W samej Europie liczba użytkowników wynosi 340 milionów, a ilość miesięcznych odwiedzin dochodzi do biliona. Dla sprzedawców jest to nieograniczone pole do popisu.

 

Amazon zdecydował się wejść na polski rynek - 2 marca 2021 roku otworzyły się dla polskich sprzedawców wrota, które dają im potężną możliwość zwiększenia sprzedaży w internecie. Nie jest tajemnicą, że internet traktowany jest jako źródło nieograniczonych możliwości zarobkowania, ale trzeba wiedzieć gdzie prowadzić sprzedaż, by dawała kupującym poczucie bezpieczeństwa i gwarantowała wysoki poziom zawieranych transakcji. 

Dlaczego warto jest rozpocząć sprzedaż na Amazonie? 

Polscy klienci bardzo długo czekali na Amazon. O ile internet to w zasadzie handel bez granic, to nie każdemu chciało się korzystać z niemieckiej wersji Amazona. Ponieważ polski Amazon jest wydarzeniem roku 2021, należy się spodziewać gigantycznego zainteresowania klientów. Taka sytuacja może oznaczać wiele korzyści zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Sprzedaż na Amazon po prostu musi się rozpocząć w każdej firmie, inaczej czy można mówić o rozwoju?

O czym warto wiedzieć rozpoczynając sprzedaż na Amazon?

Jeśli sprzedaż na nowej platformie handlowej wydaje się zbyt skomplikowana, można sprawdzić jak wygląda sprzedaż na Amazon krok po kroku. Sprzedający mają do swojej dyspozycji kilka rodzajów rejestracji kont, takich jak dedykowanych dla sprzedaży w skali micro (do 40 produktów), sprzedaży w dużej skali oraz dla sprzedaży bezpośrednio do Amazona. Sam proces rejestracji jest intuicyjny, ale sprzedaż na Amazon to swoisty rodzaj sztuki, którą można uprawiać samodzielnie lub korzystając ze wsparcia.

Sprzedaż na Amazon: gdy brak czasu na nowe możliwości

Przedsiębiorcy to osoby zazwyczaj bardzo zajęte - trudno jest sobie wyobrazić, że zajmują się wszystkim od A do Z we własnej firmie. Jeśli chcą zaoszczędzić swój cenny czas, mogą powierzyć prowadzenie konta na Amazon firmie specjalizującej się w tej dziedzinie. Dzięki takiej opcji nie będą marnować czasu na przykład na konfigurację i mogą skoncentrować się wyłącznie na sprzedaży. Co więcej, najważniejsza jest odpowiednia strategia prowadzenia sprzedaży na tej platformie - tutaj warto jest skorzystać z usług profesjonalistów, by nie zginąć w gąszczu konkurencji, która chce zaistnieć na Amazon.