środa, 29 lipiec 2020 17:24

Zaskakujące funkcjonalności żaluzji

Żaluzje Białystok Żaluzje Białystok

Osłony przeciwsłoneczne na oknach cały czas są bardzo popularne. Do jednych z najchętniej wybieranych produktów z pewnością zalicza się żaluzje.

 

Jest to estetyczne i w pełni funkcjonalne rozwiązanie, które pomaga chronić wnętrze domu przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Dlaczego dokładnie warto zdecydować się na zakup żaluzji? Jakie wybrać do swojego domu lub mieszkania?

Jakie żaluzje wybrać – pionowe, drewniane czy aluminiowe?

Zastanawiasz się, jakie wybrać żaluzje? Białystok jest miastem, w którym zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe oferują szeroki wybór tego typu produktów. Do najchętniej wybieranych rozwiązań zalicza się przede wszystkim żaluzje aluminiowe, drewniane i pionowe. Które z nich wybrać?

Jak się okazuje, żaluzje drewniane są chętnie wybierane do wnętrz klasycznych, a także tych, którym chce się dodać ciepłej atmosfery. Są one idealne do wnętrz urządzanych w stylu rustykalnym, skandynawskim czy nawet prowansalskim. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednio ich kolor, by pasowały do stylistyki wnętrza.

Natomiast modele z aluminiowymi lamelami czy też żaluzje pionowe bardzo chętnie wybierane są do wnętrz nowoczesnych, o minimalistycznym wystroju. Decydując się na żaluzje aluminiowe, zwróć uwagę, że zazwyczaj są one dostępne w chłodnych odcieniach, pasujących do dużych, jasnych pomieszczeń. Żaluzje pionowe chętnie wybierane są do pomieszczeń biurowych zarówno jako ozdoba okienna, jak i sposób na odgrodzenie poszczególnych stanowisk pracy od siebie.

Żaluzje – doskonała ochrona przed ciekawskimi spojrzeniami

Żaluzje to nie tylko doskonałe uzupełnienie aranżacji okiennej. Jest to także funkcjonalne rozwiązanie, które pomaga osłonić wnętrze domu. Jest to przede wszystkim doskonała osłona przed nadmiernym nasłonecznieniem wybranych pomieszczeń. Jednak wiele osób zwraca również uwagę na to, że dzięki odpowiednio dobranym żaluzjom, mogą odgrodzić się od świata zewnętrznego. W ciągu dnia wystarczy tylko częściowo zamknąć lamele, by ochronić się przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Dzięki częściowemu zamknięciu można jednocześnie cieszyć się naturalnym światłem w ciągu dnia. Wieczorem, gdy w domu zapalane jest światło, można wówczas całkowicie zamknąć żaluzje i nie bać się, że ktoś przechodzący obok domu, zobaczy co się w nim dzieje.

Czy wiesz, że żaluzje pomagają regulować temperaturę w pomieszczeniu?

Jak się okazuje, jednym z miejsc w domu, przez które ucieka najwięcej ciepła, są okna. Utraty ciepła mogą powodować zwiększenie wydatków na ogrzewanie domu czy mieszkania. Dlatego warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które pomoże Ci zmniejszyć znacznie utraty ciepła przez okna. Jedną z propozycji jest właśnie zastosowanie żaluzji w oknach. Ich pełne zamknięcie spowoduje, że powstanie bariera chroniąca do pewnego stopnia wnętrze domu przed szybszym wychładzaniem.

Żaluzje przydają się też latem. Jak to zostało wyżej wspomniane, doskonale chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem, a co za tym idzie także przed przegrzewaniem się. Tutaj bardzo dobrze w tym celu sprawdzają się szczególnie te wykonane z drewna.