wtorek, 28 lipiec 2020 15:38

Jakie łóżko wybrać do dziecięcego pokoju?

Łóżko piętrowe Dostawca Mebli Łóżko piętrowe Dostawca Mebli

Wybór łóżka dla dziecka to odpowiedzialne zadanie. Trzeba pamiętać o tym, aby zapewniało komfort i bezpieczeństwo dziecku oraz było dostosowane do jego potrzeb. W sklepach z meblami do pokoi dziecięcych można znaleźć różnorodne modele, które zachwycają funkcjonalnością oraz pięknym wyglądem.

Czym dokładnie się kierować przy wyborze łóżka dla dziecka? Czy kupno łóżka piętrowego to dobre rozwiązanie?

Łóżko do pokoju dziecka – czym kierować się przy wyborze?

Łóżko w dziecięcym pokoju to najważniejszy element wyposażenia tego pomieszczenia. Często służy nie tylko do spania, ale i do zabawy. Jest także azylem malucha, gdy ten chce wypocząć czy wyciszyć się po trudnym dla niego dniu. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego łóżka. Przy podejmowaniu decyzji o doborze mebla trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na wiek dziecka. Dla najmłodszych pociech najlepsze są łóżeczka ze szczebelkami i możliwością regulacji wysokości położenia materaca. Dobrze też, aby szczebelki z jednej strony łóżka mogły być wyjmowane lub opuszczane. Dla starczych dzieci trzeba wybrać łóżko odpowiednio wysokie. Najlepiej sprawdzają się tapczany z materacami. Jeżeli decydujesz się właśnie na takie łózko, pamiętaj o doborze odpowiedniego materaca. Nie może on być, ani za twardy, ani za miękki, by dawać ciału odpowiednie podparcie. Ciekawym pomysłem może okazać się też zakup łóżka „rosnącego” wraz z dzieckiem. W takiej sytuacji rama łóżka zostaje, a dokupuje się jedynie większy materac.

Piętrowe łóżko do pokoju dziecka – czy to dobre rozwiązanie?

A co zrobić w sytuacji, gdy dzieci jest więcej, a przestrzeń do zaaranżowania dla nich bardzo ograniczona? Rozwiązaniem mogą okazać się łóżka piętrowe. Przykładowy produkt tego typu to łóżko piętrowe białe, które ma bezpieczną drabinkę i barierki zabezpieczające dziecko przed przypadkowym spadnięciem z każdego z poziomów. Dodatkowo zwróć uwagę na to, że wyposażone jest ono w szufladę, która idealnie sprawdzi się do przechowywania pościeli oraz innych przedmiotów, z których dziecko rzadziej korzysta. Ciekawą propozycją może okazać się również łóżko piętrowe trzyosobowe. Tutaj zamiast szuflady pod całą konstrukcją umieszczane jest dodatkowe, wysuwane łóżko, z którego można korzystać na co dzień lub okazjonalnie. Sprawdza się ono w sytuacji np. gdy do dzieci przychodzą koledzy na noc lub rodzic chce spać w pokoju dziecięcym z uwagi na to, że jego pociechy są chore i chce ich pilnować. Pamiętaj, że wybrane modele dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu możesz dobrać takie łóżko, które najlepiej będzie pasować do pokoju dziecka.