środa, 29 lipiec 2020 17:29

Makijaż na co dzień - jakie kosmetyki są do niego niezbędne?

Kosmetyki Bourjois Kosmetyki Bourjois

Codzienny makijaż do szkoły, pracy lub na kawę z przyjaciółką jest rutyną wielu z nas. Pomimo tego, że część z nas wykonuje go już niemal automatycznie jest on niezwykle ważny, gdyż to właśnie w tej wersji można spotkać nas najczęściej.

W poniższym tekście przedstawimy podstawowe produkty kosmetyczne, które są niezbędne podczas wykonywania codziennego make-upu. Zapraszamy do lektury!

Podkład to podstawa

Oczywiście jednym z najważniejszych elementów codziennego makijażu jest dobrze dobrany podkład. Z pewnością, większość z nas doskonale już wie, że znalezienie idealnego produktu tego typu w dobrze dobranym odcieniu jest nie lada wyzwaniem. Jeżeli nie posiadamy jeszcze ulubionego podkładu warto przejrzeć kosmetyki Bourjois do makijażu, wśród których znajdziemy serię Healthy Mix, cieszące się ogromną popularnością oraz Perfect Foundation, słynący z trwałości. Jeżeli mamy problemy z tzw. "świeceniem się" produktem, który powinien zdecydowanie znaleźć się w naszej podręcznej kosmetyczce jest także sypki puder. To właśnie on sprawi nasza skóra pozostanie idealnie matowa.

Dodatki

Niektóre dziewczyny uznają podkład za wystarczający makijaż, jednak znacznie większa część kobiet uważa, że niezbędnym produktem jest... oczywiście tusz do rzęs! Większość z nas uwielbia, kiedy nasze rzęsy są długie i podkręcone. Właśnie taki efekt uzyskać możemy dzięki tuszowi Twist Up The Volume od Bourjois, który nie tylko niezwykle pogrubia, ale i podkręca nasze rzęsy oraz sprawia, że są one wyjątkowo ciemne. Niektóre z nas w codziennym makijażu cenią sobie także eyeliner oraz cienie do powiek. Doskonałym gadżetem, który zawsze warto mieć przy sobie jest niewielka paletka z cieniami. Do stylizacji na co dzień najlepiej sprawdzają się odcienie nude, które doskonale pasują do wszystkiego i do każdego typu urody. Obecnie bardzo popularne jest także używanie róży i bronzerów, które uwydatnią nasze kości policzkowe i sprawią, że nasza twarz nabierze kształtów, na jakich będzie nam zależało. Warto jednak pamiętać, że modelowanie twarzy przy pomocy bronzera wymaga odpowiedniej wiedzy i wprawy, w przeciwnym razie możemy bowiem wyglądać mniej korzystnie niż bez makijażu. Najlepszym miejscem na znalezienie kosmetyków do make-upu jest zaś drogeria internetowa. Więcej tutaj https://bit.ly/2FQNJMM