niedziela, 12 sierpień 2018 20:12

Czy dziecko musi chodzić do przedszkola?

Zastanawiasz się czy twoje dziecko musi uczęszczać do przedszkola? Czy jest to konieczne? Kiedy twoje dziecko jest na to gotowe? Jakie są plusy takiego rozwiązania? Poniżej znajdziecie kilka ciekawych informacji na ten temat.

 

Przedszkole to miejsce, do którego mogą uczęszczać dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat. Wychowanie przedszkolne obejmuje ten przedział wiekowy i dla każdego dziecka powinno być zapewnione miejsce w tej instytucji, by mogło ono spełniać swój obowiązek. Przepisy wciąż ulegają zmianie i z roku na rok istnieją inne ustawy dotyczące przyjmowania dzieci do przedszkola.

Obecnie większość dzieci posyłanych jest do przedszkola i wynika to zarówno z pewnych ustaw, jak i z osobistych decyzji rodziców. Istnieją jednak sytuacje, że rodzice nie zapisują swoich pociech do przedszkola. Wynika to zazwyczaj z indywidualnych przekonań na ten temat. Nie każdy rodzic zgadza się z tym, że jego dziecko musi uczęszczać do przedszkola, by było odpowiednio przygotowane do dalszego etapu nauki. Istnieją oczywiście argumenty za i przeciw i ciężko w tej sprawie jednoznacznie rozstrzygnąć kto może mieć racje.

Dlaczego warto?

Z pewnością większość rodziców zgadza się z tym, że dziecko powinno uczęszczać do przedszkola. I nie chodzi tylko o to, że w czasie pracy nie ma kto zająć się naszą pociechą. Przemawiają za tym inne argumenty. Przede wszystkim uważa się, że przedszkole to miejsce, którym dziecko zdobywa nowe doświadczenia i uczy się samodzielności.

Czas spędzony w przedszkolu to bardzo ważny moment dla dziecka. Maluch zupełnie inaczej zaczyna podchodzić do wielu spraw. Przede wszystkim uczy się funkcjonować w grupie, czego nie możemy zapewnić jeśli dziecko jest wychowywane w domu. Wspólna zabawa to dla dziecka lekcja porozumiewania się z innymi ludźmi. Kontakt z rówieśnikami sprawia, że dziecko uczy się przede wszystkim współpracy. Do tego zdobywa nowe przyjaźnie i uczy się rozwiązywać konflikty. To bardzo ważna korzyść płynąca z uczęszczania dziecka do przedszkola. Warto też wybrać takie przedszkole, które zapewni urozmaicone zajęcia dzieciom. Jednym z przykładów jest przedszkole Truskawkowe Pole w Warszawie, zapewniające rozwój językowy oraz sportowy.

Przedszkole to miejsce, w którym dziecko zdobywa wiele nowych umiejętności. Zabawy czy wszelkiego rodzaju gry mają na celu rozwijać wiedzę dziecka i wpływać na jego rozwój – zarówno psychiczny, jak i fizyczny. W ten sposób maluch zostaje lepiej przygotowany do kolejnych etapów nauki. Poznaje różnego rodzaju zasady, których musi przestrzegać.

Jakie są minusy?

Istnieją pewne minusy posyłania dziecka do przedszkola. Głównym argumentem przeciw jest to, że dziecko bardzo często choruje i ma kontakt z wieloma zarazkami. To rzeczywiście prawda. Kontakt z innymi dziećmi sprawia, że maluch bardzo szybko łapie różne infekcje. Jednak należy pamiętać, że właśnie dzięki temu dziecko wyrabia w swoim organizmie odporność, która w pewnym momencie się umacnia. Niestety często bywa tak, że większość czasu dziecko spędza w domu z powodu chorób i nie korzysta z edukacji przedszkolnej.

Nie posłanie dziecka do przedszkola nie oznacza, że gorzej się ono rozwinie. Edukacja może odbywać się w domu i niekiedy możemy zdecydowanie lepiej przygotować dziecko do kolejnego etapu nauki niż zrobią to niektóre przedszkola.

Twój lifestyle

Czy żarówki LED się opłacają?

Czy żarówki LED się opłacają?

Często omawianym tematem jest oszczędzanie na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. czytaj dalej
Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

1 czerwca to data, na którą z radością i zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Wielu rodziców już w maju zaczyna zastanawiać czytaj dalej
Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
  • 1