poniedziałek, 16 kwiecień 2018 10:26

Pomysły na hobby dla faceta

Weekend – z jednej strony kilkanaście godzin wolnego czasu, a z drugiej ani jednego pomysłu jak go spędzić. Jeśli doskwiera nam brak zajęcia, warto pomyśleć o poszukaniu sobie hobby. Nie trzeba wspinać się na wyżyny umysłowe - dla faceta gadżety i ich zbieranie, godziny spędzone na grzebaniu w samochodzie czy też sobotnie siedzenie z „kijem” nad jeziorem mogą być równie dobrym zajęciem jak każde inne. Najważniejsze, by znaleźć coś, co wpasuje się w nasz gust. Oto kilka propozycji zajęć, które nie tylko mogą stać się prostym sposobem na zabicie czasu, ale także realnie wzbogacić nasze życie.

 

Sport

Pomysł nie tylko praktyczny, ale i zdrowy. W ofercie są najróżniejsze dyscypliny – pływanie, gry zespołowe czy wizyty w lokalnej siłowni. Nie tylko pomogą przyjemnie spędzić czas, ale także poprawić kondycję i zadbać o formę. Jeśli z początku wahamy się nad większym zaangażowaniem, możemy spróbować zwykłego biegania. Czy mamy na myśli kobietę czy faceta – gadżety dla tej dyscypliny sprowadzają się to tego samego - wygodnych ubrań i butów, a w porywach do czasomierza, gdy chcemy bardziej profesjonalnego treningu.

Majsterkowanie

Każdy mężczyzna ma w sobie smykałkę do majsterkowania - większą lub mniejszą. Nieważne czy chodzi o przykręcenie śrubki w aucie czy naprawę popsutego radia - facet jest pierwszym domyślnym adresatem takiej czynności. Możemy mieć jeden klucz francuski schowany na dnie szafki lub cały garaż pełen różnych gadżetów dla faceta-mechanika - zawsze pozostaniemy w jakiś sposób majsterkowiczami. Oczywiście nie znaczy to od razu, że majsterkowanie jest naszym hobby, ale jeśli lubimy samodzielnie popracować nad sprzętem, zamiast oddać go na przykład do serwisu, może się okazać, że nasze zainteresowanie przerodzi się w prawdziwą pasję.

Kolekcjonerstwo

Pamiątki z odwiedzonych miejsc, książki, filmy czy też chociażby wszelkiego rodzaju  nowinki technologiczne lub eleganckie drobiazgi. Nawet o te ostatnie nie jest trudno, wystarczy zajrzeć na stronę takich marek jak https://sklep.porsche.pl/, by zapoznać się z szeroką ofertą gadżetów dlafacetów. Opcji jest sporo i nie sprowadzają się tylko do osławionych znaczków pocztowych. Po jakimś czasie nasz zbiór staje się źródłem dumy i z zadowoleniem prezentujemy go rodzinie i przyjaciołom. To także ułatwia wybór prezentów na różne okazje – zawsze możemy poprosić o coś, co wzbogaci naszą kolekcję, a nie będzie kolejnym krawatem.

Muzyka

Zbieranie płyt, koncerty albo próby samodzielnego grania – w muzyce możemy odnaleźć prawdziwą pasję. Nauka gry na instrumencie jest trudna, ale już samo pobrzękiwanie na gitarze może okazać się czymś, co robimy z prawdziwą przyjemnością. Wielu panów amatorsko interesuje się też tak zwaną rolą DJ-a, istnieje wiele programów z gadżetami dla facetów chcących spróbować swoich sił w miksowaniu muzyki.  A jeśli wolimy słuchać, także nie stracimy – w muzyce możemy znaleźć relaks, inspirację i odprężenie. Trudno o bardziej wdzięczne hobby.

Modelarstwo

Zajęcie pomagające się zrelaksować i odprężyć, choć wymagające cierpliwości. Polecane dla osób z odrobiną pasji artystycznej i lubiących spokojny wypoczynek, łączący pracę manualną z umysłową. Wiąże się także z opcją kolekcjonerstwa – prezentowanie samodzielnie stworzonych dzieł potrafi dać sporo satysfakcji. Nie jest to też wbrew pozorom drogie zajęcie, o ile ma pozostać zwykłym hobby. Wiele sklepów oferuje wyposażenie i gadżety dla facetów mające ułatwić im pracę – specjalne środki, stelaże, nie wspominając już o samych częściach do składania modeli.

Na cokolwiek się zdecydujemy, pamiętajmy, by nie zmuszać się na siłę do czegoś, co tak naprawdę nam się nie podoba – lepiej pogodzić się z komplikacją poszukiwań, niż uszczęśliwiać się na siłę. Gdy w końcu znajdziemy coś, co przykuje naszą uwagę, zobaczymy, że nasze wysiłki się opłaciły.

Twój lifestyle

Jak  wyglądają paryżanki? Poznaj alfabet francuskiego stylu!

Jak wyglądają paryżanki? Poznaj alfabet francuskiego stylu!

O szyku kobiet znad Sekwany można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest tandetny. Nieprzypadkowo Paryż nazywany jest czytaj dalej
Patriotyzm i współczesny design na przykładzie odzieży marki Surge Polonia

Patriotyzm i współczesny design na przykładzie odzieży marki Surge Polonia

Modna na odzież patriotyczną bardzo rozwinęła się w ostatnich latach. Projektanci coraz częściej do swoich stylizacji dołączają propozycje z symbolami czytaj dalej
Jak zabłysnąć za pomocą mody ?

Jak zabłysnąć za pomocą mody ?

Tegoroczna jesień i zima to powrót lat 80. Trend ten jest wyraźnie zaakcentowany, a przy tym nieco uwspółcześniony. Znakomicie wpisują czytaj dalej
Alby czy różne sukienki komunijne?

Alby czy różne sukienki komunijne?

Komunia Święta to duże przeżycie dla każdego dziecka, zwłaszcza dla dziewczynek, które w tym dniu chcą wyglądać idealnie. Wybór odpowiedniego czytaj dalej
  • 1