niedziela, 08 lipiec 2018 12:26

Tatuaże dla początkujących

Tatuaże towarzyszą człowiekowi od wieków, początki sięgają starożytności, gdyż już w Biblii, w Księdze Kapłańskiej jest surowy zakaz tatuowania ciała.

 

W starożytnej Grecji tatuowano niewolników, Rzymianie tatuowali skazańców, przez kolejne wieki tatuaż był wiązany z więźniami i światem przestępczym. Obecnie osoby z tatuażem możemy spotkać na ulicy, a tatuaż ma na celu upiększyć ciało, wyróżnić się na tle tłumu, podkreślić oryginalność.

Motywacja wykonania tatuażu

Można wyróżnić 3 rodzaje powodów dla których ludzie wykonują tatuaże. Jednym z nich jest przynależność społeczna do określonej grupy, nieraz mocno zamkniętej i niedostępnej. Innym walory estetyczne, spora grupa osób uważa, że tatuaż dodaje atrakcyjności, a nawet magiczności. Oczywiście więcej kobiet niż mężczyzn bierze pod uwagę tę przesłankę. Są jeszcze powody indywidualne, jest spora grupa osób, która tatuażem chce wyrazić swoje wnętrze, osobowość, charakter, stan duchowy czy temperament. Często takie osoby wybierają tatuaż artystyczny, małe dzieło sztuki.

Gdzie wykonać tatuaż i jaki jest koszt zabiegu?

Należy znaleźć dobry salon tatuażu, nigdy nie należy korzystać z tak zwanego podziemia tatuaży. Jest to bardzo niebezpieczne. Ceny w salonach tatuaży rozpoczynają się od 150 zł za niewielki wzór, za wytatuowanie wzoru wielkości ręki trzeba zapłacić 600zł-700zł. Dla porównania cena wykonania tatuażu w "podziemiu" wynosi 50zł. Oczywiście cena zawsze ustalana jest indywidualnie i zależy od: czasu w jakim wykonywany jest tatuaż, wielkości tatuażu, kolorystyki, stopnia skomplikowania wzoru i doświadczenia tatuażysty. Wybierając salon tatuażu należy zwrócić uwagę na: stopień przestrzegania higieny, kontrole Sanepidu, posiadanie wysokiej jakości tuszów oraz doświadczenie tatuażystów.

Biotatuaże i dentotatuaże

Biotatuaże to tatuaże, które utrzymują się od kilku tygodni do 3  lat i są alternatywą dla osób, które nie mogą się zdecydować na trwały tatuaż i wykonują go z tzw mehendi.

Dentotatuaż to tatuaż wykonany na zębach, bardzo modny w Stanach Zjednoczonych, nie wykonuje się go igłą, tylko nakłada pędzelkiem.

Usuwanie tatuażu

Usuwanie tatuażu nie jest przyjemnością, wykonuj się je przy pomocy lasera. Rzadziej usuwamy tatuaż poprzez szlifowanie skóry, lub kuracją kwasem mlekowym.

Twój lifestyle

Spódnice najlepsze na lato - znajdź tę idealną!

Spódnice najlepsze na lato - znajdź tę idealną!

Kobiety kochają lato. Ciepła pogoda wprawia nas w dobry nastrój i skłania do odsłaniania nóg w ulubionych spódnicach. Pracując, nie czytaj dalej
Biżuteria pozłacana

Biżuteria pozłacana

Srebrna biżuteria pozłacana – dlaczego warto ją zakupić? Jednymi z jej niepodważalnych zalet są jej wygląd i cena. Wyglądem do czytaj dalej
Męska moda ponadczasowa gentlemana

Męska moda ponadczasowa gentlemana

W czasach kiedy najpopularniejsze zakupy odzieżowe dzieją się w sklepach sieciowych, trudno wydobyć swój własny, niepowtarzalny styl, który określałby nas czytaj dalej
Buty damskie na lato

Buty damskie na lato

W sezonie letnim królują przede wszystkim sandały, które zapewniają komfort podczas upalnych dni. Równie popularne są różnego rodzaju klapki oraz czytaj dalej
  • 1