niedziela, 08 lipiec 2018 12:26

Tatuaże dla początkujących

Tatuaże towarzyszą człowiekowi od wieków, początki sięgają starożytności, gdyż już w Biblii, w Księdze Kapłańskiej jest surowy zakaz tatuowania ciała.

 

W starożytnej Grecji tatuowano niewolników, Rzymianie tatuowali skazańców, przez kolejne wieki tatuaż był wiązany z więźniami i światem przestępczym. Obecnie osoby z tatuażem możemy spotkać na ulicy, a tatuaż ma na celu upiększyć ciało, wyróżnić się na tle tłumu, podkreślić oryginalność.

Motywacja wykonania tatuażu

Można wyróżnić 3 rodzaje powodów dla których ludzie wykonują tatuaże. Jednym z nich jest przynależność społeczna do określonej grupy, nieraz mocno zamkniętej i niedostępnej. Innym walory estetyczne, spora grupa osób uważa, że tatuaż dodaje atrakcyjności, a nawet magiczności. Oczywiście więcej kobiet niż mężczyzn bierze pod uwagę tę przesłankę. Są jeszcze powody indywidualne, jest spora grupa osób, która tatuażem chce wyrazić swoje wnętrze, osobowość, charakter, stan duchowy czy temperament. Często takie osoby wybierają tatuaż artystyczny, małe dzieło sztuki.

Gdzie wykonać tatuaż i jaki jest koszt zabiegu?

Należy znaleźć dobry salon tatuażu, nigdy nie należy korzystać z tak zwanego podziemia tatuaży. Jest to bardzo niebezpieczne. Ceny w salonach tatuaży rozpoczynają się od 150 zł za niewielki wzór, za wytatuowanie wzoru wielkości ręki trzeba zapłacić 600zł-700zł. Dla porównania cena wykonania tatuażu w "podziemiu" wynosi 50zł. Oczywiście cena zawsze ustalana jest indywidualnie i zależy od: czasu w jakim wykonywany jest tatuaż, wielkości tatuażu, kolorystyki, stopnia skomplikowania wzoru i doświadczenia tatuażysty. Wybierając salon tatuażu należy zwrócić uwagę na: stopień przestrzegania higieny, kontrole Sanepidu, posiadanie wysokiej jakości tuszów oraz doświadczenie tatuażystów.

Biotatuaże i dentotatuaże

Biotatuaże to tatuaże, które utrzymują się od kilku tygodni do 3  lat i są alternatywą dla osób, które nie mogą się zdecydować na trwały tatuaż i wykonują go z tzw mehendi.

Dentotatuaż to tatuaż wykonany na zębach, bardzo modny w Stanach Zjednoczonych, nie wykonuje się go igłą, tylko nakłada pędzelkiem.

Usuwanie tatuażu

Usuwanie tatuażu nie jest przyjemnością, wykonuj się je przy pomocy lasera. Rzadziej usuwamy tatuaż poprzez szlifowanie skóry, lub kuracją kwasem mlekowym.

Twój lifestyle

Muzyczna biżuteria męska

Muzyczna biżuteria męska

Mężczyźni uwielbiają nosić męską biżuterię. Lubią zarówno bransoletki, jak i naszyjniki. Preferują też klasyki, takie jak spinki do mankietów czy czytaj dalej
Za co kochamy sklepy militarne?

Za co kochamy sklepy militarne?

Wyrastają na każdym kroku. Emanują wojskowymi barwami i patriotycznymi hasłami. I wreszcie - są coraz popularniejsze. Skąd wziął się tak duży czytaj dalej
Co mówi o Tobie Twój ulubiony rodzaj biżuterii?

Co mówi o Tobie Twój ulubiony rodzaj biżuterii?

Choć rzadko się nad tym zastanawiamy, nasze codzienne zwyczaje, wybory i preferencje mogą o nas powiedzieć bardzo dużo. Nie inaczej czytaj dalej
Jaką kurtkę parkę kupić na zimę 2018?

Jaką kurtkę parkę kupić na zimę 2018?

Zimowa kurtka musi oczywiście zapewniać przyjemne ciepło, jednak równie ważne jest to, by naprawdę dobrze się prezentowała. Oczywiście warto zawsze czytaj dalej
  • 1