środa, 27 czerwiec 2018 21:49

Zalety posiadania drewnianej podłogi

Podłogi z drewna to jedna z najbardziej atrakcyjnych opcji wykończenia w domu. Chociaż jest droższa od innych rodzajów podłóg, takich jak linoleum czy wykładzina, ma wiele zalet, które mogą zniwelować dodatkowe koszty. Oto sześć pozytywnych powodów, dla których warto zainwestować w drewniane podłogi:

 

1) Trwałość - jednym z głównych powodów instalacji podłóg drewnianych jest ich trwałość. Przy odpowiednio dołożonej staranności i poświęconej uwadze ten rodzaj podłóg może przetrwać całe dziesięciolecia. Żywotność innych podłóg może być znacznie mniejsza. Na przykład wykładzina może wymagać wymiany w odstępach pięcioletnich ze względu na codzienne zużycie, które prowadzi do dziur, plam i ogólnego zaniedbania.

2) Łatwość w czyszczeniu - drewniane podłogi można łatwo czyścić za pomocą zwykłego lekkiego odkurzacza lub prostego mopa, staraj się dotrzeć do wszelkich zakątków, w szczególności zadbaj o profile podłogowe. Z pewnością przyda się to w domach, w których przebywają zwierzęta, ponieważ brud i błoto przenoszone z zewnątrz np. przez koty i psy, jest o wiele łatwiej wyczyścić.

3) Bardzo higieniczna powierzchnia - drewno jest bardzo bezpieczną i higieniczną powierzchnią, która nie będzie zawierała brudu i pasożytów. Ponadto stosunkowo łatwe jest czyszczenie wycieków lub nieprzyjemnych zapachów związanych z posiadaniem zwierząt domowych. Alternatywne powierzchnie podłogowe, takie jak wykładzina, są niestety znane z tego, że zbierają kurz, pchły i roztocza, co może mieć negatywny wpływ na alergików. Ponadto podłogi z płytek i kamienia są tak samo higieniczne jak drewno, ale nie dają takiego samego odczucia ciepła, jak powierzchnia drewniana.

4) Idealne pod ogrzewanie podłogowe - solidna natura drewnianej podłogi sprawia, że ​​praktycznym rozwiązaniem jest zainstalowanie ogrzewania podłogowego w domu. Ten rodzaj ogrzewania jest bardzo wydajny i eliminuje potrzebę użycia urządzeń grzewczych w całym domu.

5) Łatwa w naprawie - jeśli podłogi drewniane na pierwszy rzut oka wyglądają na zużyte podczas codziennego użytkowania, można je wyremontować za pomocą prostego projektu: cyklinowania i lakierowania. Doświadczony specjalista z odpowiednim sprzętem, jest w stanie przywrócić podłogę do praktycznie stanu nowości. Ponadto jest to o wiele bardziej opłacalne niż wymienianie na nowe, co prawdopodobnie będzie standardową praktyką w przypadku wykładzin.

6) Ponadczasowy wygląd - atrakcyjność drewnianej podłogi trwa od wieków i jest równie popularna. Inne opcje podłóg, takie jak różnego rodzaju płytki, linoleum czy wszelkiej maści dywany i wykładziny, mogą mieć styl, który z czasem straci swój urok.

Jak przedłużyć żywotność drewnianej podłogi

Jeśli chodzi o właścicieli domów, staraj się unikać chodzenia w butach w jak największym stopniu. Jest to bardzo ważne z powodów estetycznych. Ponadto, właściciele domów powinni codziennie używać suchej, miękkiej szmatki lub mopa, aby delikatnie pretrzeć powierzchnię.

Jeśli chodzi o komercyjny budynek lub firmę, podłogi z drewna będą musiały być chronione w inny sposób, ponieważ są zużywane w znacznie większym stopniu. Na przykład, ochronne uszczelniacze woskowe, regularne czyszczenie i codzienne zamiatanie mogą zwiększyć trwałość połysku i poprawić ogólną kondycję podłogi.

Upewnij się, że meble mają ochronne gumowe stopery na nogach lub dywanik pod spodem. Zapobiega to nadmiernemu tarciu nóg meblowych i zmniejsza prawdopodobieństwo zadrapań i zarysowań. Używaj również odpowiednich roztworów czyszczących. Wszelkie powłoki woskowe mogą być zagrożone, jeśli zastosuje się twardy roztwór chemiczny lub inny nieodpowiedni środek. Pamiętaj, aby kupić produkty specjalnie przeznaczone do twardego drewna.

Czytany 415 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Twój lifestyle

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
Bransoletka na sznurku zyskuje na popularności

Bransoletka na sznurku zyskuje na popularności

Biżuteria jest dla kobiet niezwykle ważna. Noszą ją panie w każdym wieku, gdyż dzięki niej uzupełnia się codzienny lub elegancki czytaj dalej
Modna fryzura na ślubie – poznaj najnowsze trendy i wybierz odpowiednie ozdoby do włosów

Modna fryzura na ślubie – poznaj najnowsze trendy i wybierz odpowiednie ozdoby do włosów

Ślub to wydarzenie bardzo dokładnie planowane. Pierwsze przygotowania zaczynają się często już na rok czy dwa przed wyznaczoną datą. czytaj dalej
  • 1