piątek, 20 lipiec 2018 10:23

Styl i wygoda - sukienki i spódnice na rozpoczęcie roku szkolnego

Wakacje w pełni i zapewne żadne dziecko nie myśli jeszcze o powrocie do szkoły. Rodzice jednak powoli przygotowują się już do kompletowania zestawu przyborów szkolnych oraz zaczynają poszukiwania galowych strojów na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

 

Czasy, kiedy wszyscy uczniowie pojawiali się na ważnych wydarzeniach szkolnych w takich samych, nudnych strojach galowych minęły bezpowrotnie. Aktualnie wybór ubrań dziecięcych jest ogromny nie tylko jeśli chodzi o krój, ale również kolor czy materiał.

Szukając stroju na uroczystości warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejsza jest funkcjonalność i użyteczność. Dzieci są tylko dziećmi, pozwólmy im na zabawę i szaleństwo. Zamiast ciągle sprawdzać, czy spódnica lub bluzka się nie pogniotła, lepiej zadbać, by materiał, z którego są wykonane nie ulegał zagnieceniom.

Rozmiar również bywa kwestią problematyczną. Czasem trudno jest znaleźć odpowiedni, dlatego dobrze jest szukać ubrań, które oprócz standardowego rozmiaru mają regulację. W przypadku spódnic Wanda marki Al-da, oprócz zapięcia na zamek, możemy regulować ich szerokość za pomocą wszytej w pasie gumki i guzika.

Dzięki eleganckiej bluzce lub koszuli jesteśmy w stanie stworzyć komplet idealny. Daje nam to możliwość tworzenia różnorodnych zestawów. Aby przełamać lekko tradycję, możemy postawić na klasyczny, biały krój bluzki wzbogacony o ciekawą aplikację, jak w przypadku bluzki Tamara. Ważny jest jednak materiał, z którego bluzka czy koszula została wykonana. Świetnie sprawdzi się bawełna, która jest odpornym na rozciąganie oraz wchłaniającym wilgoć, oddychającym materiałem. Żadne dziecięce zabawy nie są jej straszne.

Drugą opcją jest wybór pełnej sukienki. Są one zwykle bardziej efektowne, choć mogą być mniej wygodne. Jeśli szukamy jednak stroju dla małej pasjonatki mody, prawdopodobnie będzie to strzał w dziesiątkę. Do wyboru mamy mnóstwo wzorów i kolorów. Polecamy niebanalną sukienkę Wiki lub posiadającą kieszenie Orienę. Obie świetnie sprawdzą się nie tylko na uroczystościach szkolnych, ale również na wielu innych okazjach.

Jeśli chodzi o kolory, w ciągu ostatnich kilku lat sporo się zmieniło i nie musimy ściśle trzymać się schematu czerni/granatu i bieli, mimo iż jest to połączenie sprawdzone i klasyczne. Szarości czy delikatne, pastelowe kolory również zostaną zaakceptowane przez grono pedagogiczne.

Pamiętajmy, że dni galowych w ciągu roku jest stosunkowo mało. Warto więc zadbać o uniwersalność wybranego stroju, aby można było założyć go na wiele różnych okazji. Jeśli wciąż macie problem z wyborem stroju dla waszej córki, pamiętajcie - idealny strój galowy to taki, w którym dziecko dobrze się czuje.

Sprawdź więcej inspiracji w kategorii sukienek i spódnic do szkoły na stronie sklepu: https://krainamlodych.pl/dla-dziewczyny/sukienki-dla-dziewczyny

Ubieramy dziecko

Czapka na zimę dla dziecka

Czapka na zimę dla dziecka

Jak wiadomo duża ilość ciepła ucieka przez głowę dziecka. Na zimę obowiązkowo powinniśmy zaopatrzyć więc nasze maleństwo w ciepłą, modną czytaj dalej
Mamo, nie bój się modnych ubrań!

Mamo, nie bój się modnych ubrań!

Moda dziecięca to temat bardzo często kontrowersyjny dla rodziców. Czym kierować się w doborze odpowiednich ubrań dla dziecka? Czy aktualnie czytaj dalej
Styl i wygoda - sukienki i spódnice na rozpoczęcie roku szkolnego

Styl i wygoda - sukienki i spódnice na rozpoczęcie roku szkolnego

Wakacje w pełni i zapewne żadne dziecko nie myśli jeszcze o powrocie do szkoły. Rodzice jednak powoli przygotowują się już czytaj dalej
Ile ubranek potrzebuje dziecko?

Ile ubranek potrzebuje dziecko?

Wielu przyszłych rodziców zastanawia się nad tym, ile właściwie ubranek potrzebuje ich dziecko. Oczywiście dzieci rosną bardzo szybko, więc nie czytaj dalej
  • 1