środa, 26 luty 2020 15:25

Koszula męska nie tylko od święta – praktyczna i elegancka garderoba na co dzień

Koszule męskie Koszule męskie

Męska koszula to niewątpliwy symbol męskiej elegancji. Świadczy o klasie, guście oraz stylu mężczyzny. Odpowiednio dobrana to klucz do właściwej prezentacji siebie. Idealnie dopasowana powinna podkreślać wszystkie atuty mężczyzny. Czasem jest to wzrost, czasem dobrze umięśniona sylwetka, a czasem są to pewne mankamenty budowy ciała, które koszula powinna tuszować. Ważne, by mężczyzna czuł się w niej komfortowo, modnie i pewnie.

 

Odpowiedni dobór koszuli

Właściwie dobrana koszula powinna posiadać odpowiedni rozmiar, nie powinna być ani za mała, ani za duża. Ważna jest również długość rękawów, rozmieszczenie szwów, kształt i kolor guzików oraz fason kieszonek. Wiele detali obecnych na koszuli jest niezwykle istotnych dla ogólnego wizerunku mężczyzny. Nie tylko krój i kolor samej koszuli, ale poszczególne elementy nadają całości pewien wizerunek, który jest formą przekazu skierowanego do środowiska.

Na ogół w różnych sytuacjach używa się odmiennych rodzajów koszul. W tych bardziej oficjalnych, podczas różnych uroczystości, lepiej sprawdza się koszula odświętna, natomiast na co dzień zazwyczaj noszony jest inny rodzaj garderoby. W tym przypadku koszule męskie codzienne, np. noszone do pracy, czy po pracy (w zależności od wykonywanego zawodu) nieco różnią się od tych odświętnych, które znajdują się pod marynarką, a szczególnie pod garniturem.

Uniwersalność koszul do codziennego użytku

Koszule codzienne określane też są jako casualowe. Dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Pozwalają na skomponowanie wielu ciekawych i inspirujących strojów w połączeniu z innymi elementami garderoby. Czasem można spotkać się z opinią, że koszule męskie codzienne powinny być kolorowe. Tymczasem nic nie stoi na przeszkodzie, aby koszula tego typu była koloru białego. Charakter koszuli określany jest wówczas nie tyle przez kolor, ale przez inne detale, takie jak rodzaj tkaniny, z którego została wykonana, faktura, guziki, kołnierzyk, wzór koszuli, np. krata lub prążki. Dzięki tym poszczególnym elementom można określić, czy koszula jest odświętna i wizytowa czy codzienna, casualowa, sportowa.

Koszule codzienne określa się też mianem nieformalnych albo półoficjalnych. Te określenie nie są do końca trafne, gdyż koszula męska codzienna może mieć bardzo elegancki wygląd, można ją nosić także w sytuacjach oficjalnych (np. w pracy, w szkole, w teatrze, kinie czy muzeum).

Niezależnie od tego, jak określimy koszulę męską codzienną, czy jako koszulę na co dzień, nieformalną, casualową, koszulę na luzie, półoficjalną, powinna ona prezentować się elegancko, gustownie i być właściwie dopasowana do figury ciała i wzrostu mężczyzny. Ważne, by mężczyzna nosił się schludnie i właściwie dobrał do koszuli pozostałe elementy garderoby. Pomimo że wiek nie ma dziś takiego znaczenia, jak w przeszłości, to jednak dobrze byłoby wziąć go pod uwagę przy wyborze i dopasowaniu koszuli do codziennego użytku. Usposobienie mężczyzny również odgrywa pewną rolę. Mężczyźnie pogodnemu, uśmiechniętemu bardziej do twarzy w odważnych i intensywnych kolorach, niż temu, który ma usposobienie ponure i rzadko towarzyszy mu uśmiech.

Czytany 99 razy

Modny facet

Męski streetwear na wiosnę – coś dla niepokornych

Męski streetwear na wiosnę – coś dla niepokornych

Stylizacje utrzymane w nurcie streetwear, czyli mówiąc po polsku – moda uliczna, to istotna część dzisiejszej oferty wielu firm odzieżowych. czytaj dalej
Koszulki z nadrukiem cyfrowym

Koszulki z nadrukiem cyfrowym

Koszulki z nadrukiem cyfrowym to nowy rodzaj nadruku na koszulce, który oferuje alternatywę dla tradycyjnej metody sitodruku. Metoda ta stanowi czytaj dalej
Koszula męska nie tylko od święta – praktyczna i elegancka garderoba na co dzień

Koszula męska nie tylko od święta – praktyczna i elegancka garderoba na co dzień

Męska koszula to niewątpliwy symbol męskiej elegancji. Świadczy o klasie, guście oraz stylu mężczyzny. Odpowiednio dobrana to klucz do właściwej czytaj dalej
Ekstrawaganckie buty męskie

Ekstrawaganckie buty męskie

Ekstrawaganckie buty męskie to wyjątkowe przeżycie dla konesera męskich butów. To coś więcej niż slogan, to filozofia. Ekstrawaganckie buty męskie czytaj dalej
  • 1