środa, 25 marzec 2020 14:34

Męski streetwear na wiosnę – coś dla niepokornych

Streetwear Streetwear

Stylizacje utrzymane w nurcie streetwear, czyli mówiąc po polsku – moda uliczna, to istotna część dzisiejszej oferty wielu firm odzieżowych. I choć targetem dla większości z nich są młodzi mężczyźni, propozycje tego typu firm to także ubrania dla kobiet. Po czym poznajemy tego typu stroje?

Są przede wszystkim wygodne, utrzymane w dosyć swobodnym tonie (zdecydowanie bardziej luźnym niż typowe ubrania casual) oraz często wykonane są z materiałów w odważnej kolorystyce. Jak sama nazwa wskazuje, są to stylizacje, które najlepiej sprawdzą się podczas nieoficjalnych sytuacji na mieście.

Oversizowa bluza

O jakie elementy stylizacji warto zadbać, gdy wiosna w pełni? Ponieważ jest to czas, gdy poranki są chłodne, a około południa jest już ciepło, warto zainwestować w dobrą bluzę. Streetwearowa odmiana tej części garderoby będzie często oversizowa. Nie należy też stronić od wyraźnych i odważnych nadruków oraz zdecydowanej kolorystyki. Na wiosenne miesiące dobrze też zadbać, by nasz model posiadał kaptur. Jednym z wartych polecenia producentów streetwearowych bluz jest np. Pitbull.

Coś dla niepokornych – odzież Pitbull West Coast

Odzież Pitbull West Coast od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród Panów, którzy uwielbiają sztuki walki, a jednocześnie szukają rozwiązań wysokiej jakości. Bluzy tego producenta wyróżniają się wysoką gramaturą i trwałymi nadrukami, którym nie szkodzi nawet pranie w wysokich temperaturach. Ten producent ubrań słusznie uchodzi za źródło mody młodych buntowników. Dawniej kojarzony głównie ze środowiskami kibiców, obecnie, dzięki szeroko zakrojonej akcji marketingowej stał się jednym z filarów streetwearu. Odzież Pitbull West Coast to coś dla wszystkich niepokornych.

Wygodne joggery lub wytarte jeansy

Wiosenne miesiące z reguły są jeszcze zbyt chłodne, by móc cały dzień spędzić w krótkich spodniach. Moda uliczna proponuje swoim fanom niezbyt przylegające, koniecznie wytarte jeansy lub rozwiązanie, na które decyduje się obecnie wielu młodych ludzi – czyli joggery. Obowiązkowo zakończone ściągaczem u dołu, joggery mogą występować w bardzo różnych barwach. Młodzi, niepokorni panowie często decydują się na kontrastowe, często niestandardowe zestawienia kolorystyczne swoich wygodnych, streetwearowych spodni. Wśród tych bardziej stonowanych często pojawia się np. motyw moro.

A co z butami?

Panuje tutaj, podobnie jak w kwestii doboru innych elementów stylizacji streetwear, duża dowolność. Najczęściej można natknąć się na młodzieńców w sneakersach lub innym, sportowym obuwiu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by do stylizacji, utrzymanych w tym nurcie, dołączyć np. martensy lub wręcz wojskowe buty. Główną zasadą mody streetwearowej, poza luzem, brakiem oficjalności i wygodą jest także to, by była ona wyrazem specyficznych preferencji danej osoby. Nie ma więc co bać się eksperymentów, prób oraz nietypowych zestawień.

Streetwear – jakie kurtki?

Kurtki w tym stylu na wiosnę to przede wszystkim swobodne bomberki w różnych kolorach. Jednak można iść w trochę innym kierunku: również nieco przetarte kurtki jeansowe czy wojskowe będą jak najbardziej na miejscu. Ten element stylizacji to dobre miejsce na umieszczenie np. naszywki z nazwą ulubionego zespołu lub innej, która będzie autentycznym wyrazem naszego sposobu widzenia świata, naszych priorytetów życiowych etc.

Warto mieć na uwadze, że nie wszędzie należy udawać się w streetwearowej stylizacji. Jednak większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że styl oficjalny i uroczysty wiąże się z zupełnie innymi wymogami.

Czytany 62 razy

Media

Więcej w tej kategorii: « Koszulki z nadrukiem cyfrowym

Modny facet

Męski streetwear na wiosnę – coś dla niepokornych

Męski streetwear na wiosnę – coś dla niepokornych

Stylizacje utrzymane w nurcie streetwear, czyli mówiąc po polsku – moda uliczna, to istotna część dzisiejszej oferty wielu firm odzieżowych. czytaj dalej
Koszulki z nadrukiem cyfrowym

Koszulki z nadrukiem cyfrowym

Koszulki z nadrukiem cyfrowym to nowy rodzaj nadruku na koszulce, który oferuje alternatywę dla tradycyjnej metody sitodruku. Metoda ta stanowi czytaj dalej
Koszula męska nie tylko od święta – praktyczna i elegancka garderoba na co dzień

Koszula męska nie tylko od święta – praktyczna i elegancka garderoba na co dzień

Męska koszula to niewątpliwy symbol męskiej elegancji. Świadczy o klasie, guście oraz stylu mężczyzny. Odpowiednio dobrana to klucz do właściwej czytaj dalej
Ekstrawaganckie buty męskie

Ekstrawaganckie buty męskie

Ekstrawaganckie buty męskie to wyjątkowe przeżycie dla konesera męskich butów. To coś więcej niż slogan, to filozofia. Ekstrawaganckie buty męskie czytaj dalej
  • 1